شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 3 / 1398] معلم متعهد، جنگجوی پرهیزکار؛
[28 / 3 / 1398] گفت‌وگویی با سردار جهروتی‌زاده؛
[28 / 3 / 1398] خرداد، ماه دلدادگی شهید جواد تیموری
[29 / 3 / 1398] تمجید رهبر انقلاب از فعالیت‌های فرمانده گردان ع ...
[29 / 3 / 1398] گفت‌و‌گویی با دختر مرحوم حلیمه خاتون خانیان که ...
[28 / 3 / 1398] گفت‌وگو با فریده آخوندی خواهر شهیدان حبیب‌الله ...
[28 / 3 / 1398] وصیت‌نامه سردار شهید «حمید قلنبر»؛
[29 / 3 / 1398] از آمریکا و لبنان تا ایران؛
[28 / 3 / 1398] رونمایی از کتابی درباره شهید مدافع حرم؛

 

کدخبر: 65846
تاریخ انتشار: 31 ارديبهشت 1398 _15:48:44
اجلاسیه شهدای بسیج جامعه پزشکی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، شهدای خطه سرسبز و فرهنگی کردستان را نماد مقاومت، بیداری و آزادی دانست و گفت: جامعه پزشکی استان در کنار آحاد مردم، همواره آماده دفاع از وطن با جان‌هایشان بوده‌اند و در این را بر سیره سید و سالار شهدا، حضرت امام حسین (ع) تکیه کرده‌اند.

 

تا شهدا؛ وحید یوسفی نژاد در جلسه کمیته هماهنگی اجلاسیه شهدای بسیج جامعه پزشکی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، اظهار کرد: ما همیشه مدیون خون شهدا هستیم، چرا که امنیت، آسایش، پیشرفت و توسعه کشور در نتیجه رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های شهدا و خانواده‌های آنان حاصل شده است.

وی آرزوی شهادت را رمز پیروزی ملت مسلمان ایران بیان کرد و تصریح کرد: پاسداری از خون شهدا و ادامه دادن راه آن وظیفه همه ما است و خداوند متعال توفیق حرکت در مسیر اهداف شهدا را نصیبمان کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، شهدای خطه سرسبز و فرهنگی کردستان را نماد مقاومت، بیداری و آزادی دانست و افزود: جامعه پزشکی استان در کنار آحاد مردم، همواره آماده دفاع از وطن با جانهایشان بوده‌اند و در این را بر سیره سید و سالار شهدا، حضرت امام حسین (ع) تکیه کرده‌اند.

در ادامه مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس که دوران شکوه، عظمت غیرت و وحدت ملت اسلامی ایران بود جوانانی تشنه شهادت، تنها با هدفی الهی، در حمایت از رهبر خود و به منظور پاسداری از ارزشهای انقلاب و حراست از میهن اسلامی، عازم جبهه‌های حق علیه باطل شدند.

سرگرد قاسم کاوه عنوان کرد: مراسم مذکور با هدف تجلیل از مقام شامخ شهدای بسیج جامعه پزشکی و تقدیر و تکریم از خانواده‌های شهدا انجام می‌گیرد.

گفتنی است، برای برگزاری این اجلاسیه که در تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود برنامه‌هایی از قبیل برپایی بیمارستان صحرایی، تجلیل از خانواده معظم شهدای جامعه پزشکی، رونمایی از سردیس یکی از شهدای شاخص بسیج جامعه پزشکی، تجلیل از سپید جامگان عرصه سلامت و غبار رویی از یادمان شهدا گمنام در دانشگاه پیش بینی شده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه