شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[12 / 3 / 1399] نقش تأثیرگذار و ارزنده بروجردی در تأسیس سپاه؛
[12 / 3 / 1399] حاج صادق؛
[13 / 3 / 1399] شهید مهرداد شهیدی؛
[12 / 3 / 1399] «چنین دیدم» روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها رفت؛
[13 / 3 / 1399] فرمانده سپاه انصارالمهدی استان زنجان؛
[13 / 3 / 1399] در بیانیه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مق ...
[12 / 3 / 1399] رئیس بنیاد شهرستان قزوین؛
[12 / 3 / 1399] بیانیه حماس در دهمین سالگرد جنایت کشتی مرمره نا ...

 

کدخبر: 65825
تاریخ انتشار: 30 ارديبهشت 1398 _14:37:25
۳ هزار شهید سند افتخار مردم ایلام هستند

دبیر ستاد کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام، گفت: همه دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و اجرایی استان با تعامل باهم باید تلاش کنند که کنگره بزرگ و ملی ۳ هزار شهید ایلام به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

 

تا شهدا؛ سرهنگ «جمال شاکرمی»، در نشست شورای کنگره 3 هزار شهید استان ایلام، اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که سالیان سال در استان ایلام منتظر برگزاری آن بودیم، کنگره بزرگ و ملی 3 هزار شهید این استان بوده که به حمدالله در سال جاری محقق می‌شود.

وی، بابیان اینکه برگزاری باشکوه این آیین در استان مایه آبرو و افتخار استان ایلام خواهد بود، تصریح کرد: همه باید با یک کار عملیاتی، جهادی و بسیجی وار، برای هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن این کنگره عظیم نهایت تلاش و کوشش خود را به کار بگیریم.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، بابیان اینکه برای برگزاری باشکوه این کنگره 18 کمیته اجرایی تشکیل‌شده است، ابراز کرد: مسئول و اعضای این کمیته مشخص‌شده و جلسات و نشست‌های هماهنگی در راستای برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری این آیین معنوی در استان ایلام برگزارشده است.

شاکرمی، با تأکید بر اینکه تعداد 70 هزار از سند دفاع مقدس شامل فیلم، صوت، عکس و اسناد مکتوب از شهدای استان ایلام توسط کنگره جمع‌آوری‌شده است، گفت: تاکنون نیز تعداد 60 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس و شهدا در استان ایلام به چاپ رسیده 600 نفر آموزش‌های لازم را برای روایت و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس کسب کرده‌اند.

وی، با اشاره به اینکه بیش از 2 هزار و 500 یادواره شهدا در سطح مرکز استان و شهرستان‌های مختلف برگزارشده است، تصریح کرد: افتتاح باغ‌موزه دفاع مقدس، رونمایی از 30 عنوان کتاب، سمفونی دفاع مقدس خاص استان ایلام، گروه سرود سه‌هزارنفری و رونمایی از زندگینامه مادران چشم‌به‌راه ویژه شهدای مفقودالاثر از دیگر برنامه‌های انجام‌شده در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استان بوده است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام، بابیان اینکه 3 هزار شهید سند و مایه افتخار مردم استان ایلام هستند، خاطرنشان کرد: مردم استان ایلام در دوران 8 سال دفاع مقدس با تقدیم هزاران شهید و جانباز و آزاده از مرزهای کشور با کمترین امکانات دفاع کردند و کنگره بزرگ سه هزار شهید ایلامی فرصتی مناسب برای انتقال این رشادت‌هاست.

ابزار هدایت به بالای صفحه