شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 4 / 1398] انتشارات شهید کاظمی به زودی کتاب «در جست‌وجوی م ...
[30 / 4 / 1398] وحشت منافقین از شهید ادیبان؛
[30 / 4 / 1398] گفت‌وگویی با فرزند شهید سردار حاصل احمدی؛
[31 / 4 / 1398] سردار حق­‌طلب خبر داد؛

 

کدخبر: 65804
تاریخ انتشار: 29 ارديبهشت 1398 _15:45:20
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ امانت شهدا است

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز در دیدار با خانواده مکرم شهید مدافع حرم «محمدرضا فخیمی‌هریس» اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، امانت و دستاوردی است که از شهدا به ما رسیده و ما باید از آن پاسداری کنیم.

 

تا شهدا؛ حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم به‌ همراه عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی با حضور در منزل «رسول فخیمی‌هریس» جانباز سرافراز و پدر مکرم شهید مدافع حرم «محمدرضا فخیمی‌هریس» با وی دیدار و گفتگو کرد. 
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز در این دیدار اظهار داشت: اینکه فردی از روی اختیار قبول کند تا در راه دفاع از آرمان‌ها و اعتقادات، جان خویش را در طبق اخلاص به پیشگاه خداوند متعال هدیه کند، امری متعالی است. 
امام‌جمعه تبریز رستگاری تمام آحاد مردم و مسلمین را در مسیر شهادت عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ شهادت امانت و دستاوردی است که از شهدا به ما رسیده و ما باید از آن پاسداری کنیم و تکریم و قدرشناسی از خانواده معظم شهدا  فضیلتی بس بزرگ و عملی ارزشمند است.
یادآور می‌شود، در این دیدار پدر مکرم شهید دو سکه از پس انداز خود شهید را جهت هزینه در جشن گلریزان و آزادی زندانیان به نماینده ولی فقیه تقدیم کرد. 
گفتنی است، شهید «محمدرضا فخیمی‌هریس»، متولد 5 دی‌ماه 1370 از اهالی شهرستان هریس و ساکن تبریز بود که در مواجهه با تکفیری‌های جبهه النصره در حلب سوریه به‌ شدت زخمی و پس از دو روز در 22 آذر 1394 به فیض عظیم شهادت نائل آمد و 28 آذر در گلزار شهدای وادی رحمت آرام گرفت. 

ابزار هدایت به بالای صفحه