شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[31 / 5 / 1398] شهیدی که آیت‌الله حق‌شناس به حال و روزش غبطه می ...
[31 / 5 / 1398] قلب‌هایی که برای امام (ره) می‌تپید؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛

 

کدخبر: 65706
تاریخ انتشار: 25 ارديبهشت 1398 _10:07:02
۶۷ شهید قرآنی در خوزستان

فرجیان، با اشاره به اینکه خوزستان بالغ بر ۶۷ شهید فعال قرآنی را تقدیم انقلاب کرده است، بر تبعیت و ادامه راه و آرمان های شهدا تاکید کرد.

 

تا شهدا؛ «عبدالرضا فرجیان»، شب گذشته (سه شنبه 24 اردیبهشت) در هشتمین یادواره شهدای قرآنی خوزستان که با محوریت شهید نادر حمید از شهدای مدافع حرم استان در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت برگزار شد، اظهار کرد: خوزستان بالغ بر 67 شهید فعال قرآنی را تقدیم انقلاب کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، اضافه کرد: از این تعداد شهدای فعال قرآنی، 38 شهید در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند که از شهدای شاخص و فعال در زمینه های مربیگری، قاری و حافظ قرآن بودند.

وی با بیان اینکه از مجموع 70 شهید مدافع استان، 18 شهید از شهدای فعال قرآنی بودند، افزود: همچنین سه شهید در حادثه تروریستی 31 شهریور و هشت شهید در حادثه تروریستی حله در اربعین حسینی در طریق الحسین به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه به خود می بالیم در استانی زندگی می کنیم که مردم در همه زمینه ها پیشرو و مدافع کشور و ملت هستند، اضافه کرد: امروز شاهدیم در سیل اخیر که تبدیل به سیل مهربانی ها شد مردم از سراسر کشور همچون دوران دفاع مقدس در کنار مجاهدت های مردم استان برای دفاع از داشته های ما و جلوگیری از آسیب های سیل تلاش کردند.

فرجیان، تصریح کرد: خوشبختانه در این امر مهم که به همت مردم استان و جوانان و غیرومردان از سراسر کشور صورت گرفت هر کسی در هر لباسی آستین های همت را بالا زده و برای جلوگیری از آسیب های سیل به مردم تلاش کردند.

وی ادامه داد: این سیل اگرچه آسیب های فراوانی داشت ولی با همدلی و صمیمیتی که پیش آمد، ایثار و از خوگذشتگی هشت سال دفاع مقدس را تداعی کرد و نشان داد روحیه دفاع و ایثار همچنان در نسل امروز وجود دارد و مردم و جوانان ما نقش ایثار اجتماعی خود را نمایان و از آسیب های بیشتر جلوگیری کردند.

وی به اقدامات استکبار جهانی جهت ضربه زدن به کشور اشاره کرد و اذعان داشت: امروز جوانان ما راه و همت شهدا را ادامه می دهند و با لبیک به ندای مقام معظم رهبری و تبعیت از ایشان آمادگی خود را جهت مقابله با دشمنان که هر روز به فکر ضربه زدن به نظام است اعلام می کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، ابراز امیدواری کرد: با برگزاری یادواره های شهدا بتوانیم یاد و خاطره شهیدان را زنده نگه داریم و با آرمان های این بزرگواران به ویژه شهدای قرآنی تجدید بیعت کنیم و راه این آنها را ادامه دهیم.

لازم به ذکر است، در این مراسم از کتاب «اشک شقایق» زندگی نامه شهید احمدعلی جمشیدی نوشته روزعلی قربانی رونمایی و همچنین از خانواده شهدای قرآنی استان تجلیل شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه