شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[10 / 3 / 1399] شهید ابراهیم عباسى؛

 

کدخبر: 65286
تاریخ انتشار: 5 ارديبهشت 1398 _12:20:03
تلاش مضاعف «محمد» برای مقابله با دشمنان

صدیقه بیگم مدرس ثانوی با اشاره به روحیه آرام و مهربان این شهید بزرگوار، گفت: تمام رفتارها و برخورد های درس زندگی بود؛ برای ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان تلاش می کرد.

 

تا شهدا؛ صدیقه بیگم مدرس ثانوی ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز شهادت شهید محمد منتظر قائم، تنها شهید واقعه طبس، گفت: ساده زیستی و ساده‌پوشی بارز ویژگی‌های بارز محمد بود؛ او هیچگاه نماز شبش ترک نمی شد و از تصرف بیت المال به شدت واهمه داشت.
همسر شهید محمد منتظر قائم با اشاره به اینکه در سال ۱۳۵۵ با شهید منتظرقائم ازدواج کردم و تنها سه سال زندگی مشترک داشتیم، عنوان کرد: ما در تهران زندگی می کردیم و برای کوهنوری به توچال می رفتیم. یکی از روزهایی که به کوهنوردی رفتیم من بسیار خسته شده بودم به پای محمد نمی رسیدم.
وی افزود: با اصرار ایشان تا آبشار دوقلو رفتیم، محمد علی رغم سردی هوا به درون آب پرید؛ من به ایشان اعتراض کردم و گفتم مریض می شوید.
صدیقه بیگم مدرس ثانوی ادامه داد: محمد با لبخند و بسیار جدی گفت باید بدنم مقاوم شود که بتوانم در برابر دشمنان ایستادگی کنم.
وی با اشاره به روحیه آرام و مهربان این شهید بزرگوار، تاکید کرد: تمام رفتارها و برخورد های محمد درس زندگی بود؛ همین کار ایشان هم تمرینی برای ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان و ورزیده شدن بدنشان بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه