شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[24 / 7 / 1398] نگاهی به سختی‌های یک مبارز که قبل از پیروزی انق ...
[24 / 7 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید اصحابی؛
[24 / 7 / 1398] من و راهپیمایی اربعین؛
[24 / 7 / 1398] فرمانده سپاه شهرکرد از مظلومیت و گمنامی شهید به ...
[24 / 7 / 1398] پیام فرزند شهید عباسی بعد از دستگیری زم؛

به اطلاع همراهان گرامی می رسانیم؛ تا شهدا مجموعه ای خودجوش و مردم نهاد است که تمام هزینه های آن به صورت مردمی و شخصی تامین می شود.


تا شهدا در طول ده سال فعالیتش به تولید و جمع آوری اطلاعات شهدا پرداخته، تلاش ما در این سایت برای حفظ آثار شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.


ولی امروزه سایت تا شهدا با مشکلات جدی مواجه شده است که در صورت برطرف نشدن این مشکلات اعم از (مالی، سرور سایت، طراحی، شرکت نرم افزاری،  سخت افزاری و...) ناچار به تعطیل کردن سایت خواهیم شد.


بنابراین از شما درخواست داریم در صورت تمایل برای مشارکت مالی جهت برپا ماندن سایت تا شهدا در حد توان ما را یاری فرمائید.


و پیشاپیش جهاد مالی شما را که مصداق "تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ" است, آن هم در روزگار غربت و گمنامی شهدا صمیمانه ارج می نهیم. و برایتان برکت، توفیق، طول عمر ، رضایت شهدا و رضایت امام زمان (عج) را آرزومندیم.

 

شماره کارت: 5894631555363282 به نام حامد کیهانی

 

 

کدخبر: 65278
تاریخ انتشار: 4 ارديبهشت 1398 _19:04:42
کنگره‌های بزرگداشت شهدا عامل اشتیاق استمرار راه آنها‌ست

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به جشنواره سراسری شعر شهید شهود، گفت: این جشنواره می‌تواند انگیزه و عامل اشتیاقی برای استمرار اینگونه ویژه برنامه‌ها باشد.

 

تا شهدا؛ مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سراسری شعر شهید شهود بزرگداشت شهید مدافع حرم جانمحمد علی‌پور باحضور مسئولان استانی و جمعی از نیروهای نظامی در اداره ارشاد خوزستان برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) درباره جایگاه شهید و شهادت، اظهار داشت: مام راحل(ره) درباره شهادت سخنان ارزشمند را بیان کرده‌اند که سرشار از معارف نهفته بسیار هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند «چه کوته فکرند آنهایی که گمان می برند ما به ازای شهادت شهیدانمان، زمین های خود را پس گرفتیم و یا حتی خرمشهر را آزاد کردیم».

وی با اشاره به جشنواره سراسری شعر شهید شهود بزرگداشت شهید مدافع حرم جانمحمد علی‌پور، بیان کرد: این جشنواره می‌تواند انگیزه و عامل اشتیاقی برای استمرار اینگونه ویژه برنامه‌ها باشد.

همچنین در بخش دیگر از مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سراسری شعر شهید شهود، «حسین علی‌پور» با اشاره به شهادت پدر در تاریخ 13 مردادماه سال 96 در سوریه، اظهار داشت: بعد از برگزاری نخستین سالگرد شهید به دنبال برگزاری ویژه‌برنامه با هدف اثرگذاری بیشتر تفکر شهدا در میان جامعه به ویژه نسل جوان بودیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی بامحوری بزرگداشت یاد و خاطره شهدا، بیان کرد: حلقه مفقود در این برنامه‌ها تولید محتوا و اثر در زمینه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم است تا از این طریق بتوان جایگاه و راه‌ آنها را برای مردم تبیین کرد.

این فرزند شهید مدافع حرم با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری شعر شهید شهود، ادامه داد: این جشنواره باهدف تولید آثار فاخر با استفاده از شعر در زمینه فرهگ ایثار و شهادت است.

وی به نگاه ویژه و عنایت رهبرمعظم انقلاب به ترویج فرهنگ شهادت با استفاده از ابزار هنر اشاره و گفت: از جمله ابزارهای این حوزه می‌تواند شعر، سینما، تئاتر، ادبیات و دیگر ابزارها باشد.

 شهید والا‌مقام جان‌محمد علی‌پور از رزمندگان شهر یک‌ هزار شهید اندیمشک است که پیش از شهادت، مدت طولانی برای نبرد با تکفیری‌ها و دفاع از حرم بی بی زینب‌کبری(س) در سوریه حضور داشته است.

این دلاور‌مرد خوزستانی از همرزمان شهید حبیب رحیمی منش و مجدی نسب بود که حالا در بهشت میهمان یک هزار شهید دیگر سنگربان مقاوم کرخه و دز در هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت و بیداری اسلامی و مبارزه با تکفیری‌ها است.

ابزار هدایت به بالای صفحه