شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 4 / 1398] برشی از کتاب «پیله عشق»؛
[25 / 4 / 1398] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان شرقی:
[25 / 4 / 1398] برادر شهید «رحمان اسلامی»؛
[25 / 4 / 1398] نگاهی به کتاب «مثل نسیم» زندگی شهید مدافع حرم س ...
[24 / 4 / 1398] فرزند شهید «عزیز رستمی»؛
[24 / 4 / 1398] جانباز «حسین منصوریان»؛
[25 / 4 / 1398] گفت‌وگوی با برادر شهید یوسف رزاقی؛
[24 / 4 / 1398] سردار باقرزاده عنوان کرد؛
[24 / 4 / 1398] مسئول مرکز اسناد اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس سی ...
[24 / 4 / 1398] مدیرکل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه خبر داد؛
[24 / 4 / 1398] همسر شهید مدافع حرم «مرتضی مسیب‌زاده»؛

 

کدخبر: 65278
تاریخ انتشار: 4 ارديبهشت 1398 _19:04:42
کنگره‌های بزرگداشت شهدا عامل اشتیاق استمرار راه آنها‌ست

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به جشنواره سراسری شعر شهید شهود، گفت: این جشنواره می‌تواند انگیزه و عامل اشتیاقی برای استمرار اینگونه ویژه برنامه‌ها باشد.

 

تا شهدا؛ مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سراسری شعر شهید شهود بزرگداشت شهید مدافع حرم جانمحمد علی‌پور باحضور مسئولان استانی و جمعی از نیروهای نظامی در اداره ارشاد خوزستان برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) درباره جایگاه شهید و شهادت، اظهار داشت: مام راحل(ره) درباره شهادت سخنان ارزشمند را بیان کرده‌اند که سرشار از معارف نهفته بسیار هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند «چه کوته فکرند آنهایی که گمان می برند ما به ازای شهادت شهیدانمان، زمین های خود را پس گرفتیم و یا حتی خرمشهر را آزاد کردیم».

وی با اشاره به جشنواره سراسری شعر شهید شهود بزرگداشت شهید مدافع حرم جانمحمد علی‌پور، بیان کرد: این جشنواره می‌تواند انگیزه و عامل اشتیاقی برای استمرار اینگونه ویژه برنامه‌ها باشد.

همچنین در بخش دیگر از مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سراسری شعر شهید شهود، «حسین علی‌پور» با اشاره به شهادت پدر در تاریخ 13 مردادماه سال 96 در سوریه، اظهار داشت: بعد از برگزاری نخستین سالگرد شهید به دنبال برگزاری ویژه‌برنامه با هدف اثرگذاری بیشتر تفکر شهدا در میان جامعه به ویژه نسل جوان بودیم.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری ویژه‌برنامه‌هایی بامحوری بزرگداشت یاد و خاطره شهدا، بیان کرد: حلقه مفقود در این برنامه‌ها تولید محتوا و اثر در زمینه شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم است تا از این طریق بتوان جایگاه و راه‌ آنها را برای مردم تبیین کرد.

این فرزند شهید مدافع حرم با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری شعر شهید شهود، ادامه داد: این جشنواره باهدف تولید آثار فاخر با استفاده از شعر در زمینه فرهگ ایثار و شهادت است.

وی به نگاه ویژه و عنایت رهبرمعظم انقلاب به ترویج فرهنگ شهادت با استفاده از ابزار هنر اشاره و گفت: از جمله ابزارهای این حوزه می‌تواند شعر، سینما، تئاتر، ادبیات و دیگر ابزارها باشد.

 شهید والا‌مقام جان‌محمد علی‌پور از رزمندگان شهر یک‌ هزار شهید اندیمشک است که پیش از شهادت، مدت طولانی برای نبرد با تکفیری‌ها و دفاع از حرم بی بی زینب‌کبری(س) در سوریه حضور داشته است.

این دلاور‌مرد خوزستانی از همرزمان شهید حبیب رحیمی منش و مجدی نسب بود که حالا در بهشت میهمان یک هزار شهید دیگر سنگربان مقاوم کرخه و دز در هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت و بیداری اسلامی و مبارزه با تکفیری‌ها است.

ابزار هدایت به بالای صفحه