شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 4 / 1398] برشی از کتاب «پیله عشق»؛
[25 / 4 / 1398] مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان شرقی:
[25 / 4 / 1398] برادر شهید «رحمان اسلامی»؛
[25 / 4 / 1398] نگاهی به کتاب «مثل نسیم» زندگی شهید مدافع حرم س ...
[24 / 4 / 1398] فرزند شهید «عزیز رستمی»؛
[24 / 4 / 1398] جانباز «حسین منصوریان»؛
[25 / 4 / 1398] گفت‌وگوی با برادر شهید یوسف رزاقی؛
[24 / 4 / 1398] سردار باقرزاده عنوان کرد؛
[24 / 4 / 1398] مسئول مرکز اسناد اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس سی ...
[24 / 4 / 1398] مدیرکل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه خبر داد؛
[24 / 4 / 1398] همسر شهید مدافع حرم «مرتضی مسیب‌زاده»؛

 

کدخبر: 65274
تاریخ انتشار: 4 ارديبهشت 1398 _15:02:04
فرهنگ ایثار و شهادت، غنی‌ترین و ماندگارترین فرهنگ است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت بهترین، غنی‌ترین و یکی از ماندگارترین فرهنگ‌ها محسوب می‌شود، اظهار داشت: امروز فرهنگ ایثارگری و روحیه شهادت‌طلبی بعنوان والاترین ارزش‌های فرهنگی حاکم در جامعه به شمار می رود.

 

تا شهدا؛ هدایت مظلومی عصر روز سه شنبه سوم اردیبهشت ماه در گفتگو با سایت ایثار استان به تبیین جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نقش نهادهای فرهنگی در توسعه و ترویج این فرهنگ غنی و شیوه های انتقال و نهادینه سازی آن پرداخت.
مظلومی با اشاره به اینکه اشاعه و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیازمند تلاش و عزم همگانی است، گفت: برای نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت باید الگوهای رفتاری و اعتقادی شهیدان گرانقدر و ارزش‌هایی که شهدا برای حفظ آن جان عزیزشان را فدا کردند به درستی به نسل جوان منتقل کنیم.
وی ساده زیستی، خدامحوری، ایمان، امر به معروف و نهی از منکر، روحیه اخلاص، تبعیت از ولایت و پرهیز از تعلقات دنیوی را از خصوصیات بارز شهدا دانست و عنوان کرد: امروز این ویژگی‌های شهدا باید از طریق شیوه‌های پیام رسانی توسط همرزمان و همسنگران شهدا و نهادهای فرهنگی بصورت سینه به سینه و مکتوب به مخاطبان به ویژه برای نسل‌های آینده بازگو شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران بابیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت بهترین، غنی‌ترین و یکی از ماندگارترین فرهنگ‌ها محسوب می‌شود، اظهار داشت: امروز فرهنگ ایثارگری و روحیه شهادت طلبی بعنوان والاترین ارزش‌های فرهنگی حاکم در جامعه به شمار می‌رود.
مظلومی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت خنثی کننده توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان، ضامن بقا، تحقق آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و موجب اقتدار نظام شده است.
مدیرکل بنیاد مازندران با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا مهمترین رسالت ما است گفت: یاد شهدا موجب استواری و استحکام انقلاب و نظام و عمل به توصیه ها و سیره شهدا سبب گرامیداشت نام آنان و گام نهادن در مسیر شهدا است./ایثار

ابزار هدایت به بالای صفحه