شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 3 / 1399] به مناسبت سومین سالگرد شهید سید مصطفی صادقی؛
[17 / 3 / 1399] یک نویسنده دفاع مقدس در صفحه مجازی خود مطرح کرد؛
[17 / 3 / 1399] «خمینی» و «خامنه‌ای»؛
[17 / 3 / 1399] فرمانده پیشرو سپاه بدر؛
[17 / 3 / 1399] نقش مردم شیراز در نهضت امام خمینی(ره)؛
[17 / 3 / 1399] ۱۷ خرداد سال ۱۳۶۴ سالروز عملیات ظفر یک؛
[17 / 3 / 1399] تأثیر عزل بنی‌صدر در بروز حماسه دارخوین؛
[17 / 3 / 1399] با حضور رئیس مجلس؛
[17 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان؛

 

کدخبر: 65261
تاریخ انتشار: 3 ارديبهشت 1398 _23:45:27
اشتغال مهمترین دغدغه ایثارگران و بنیاد است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با تاکید بر اینکه اشتغال از مهمترین دغدغه های جامعه شاهد و ایثارگر و بنیاد استان است، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید بر اساس ظرفیت‌های قانونی، نسبت به حل مشکل اشتغال خانواده های معظم شهدا و ایثارگران اقدام کنند.

 

تا شهدا؛ سلیمان رستمیان روز دوشنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام که در استانداری استان برگزار شد با اشاره به اینکه شهدا مایه فخر و اقتدار کشور هستند، اظهار داشت: شهدا قدرت بالنده ای در منطقه و جهان به نظام بخشیدند و رفتن به جبهه و خط مقدم و دل دشمن نیازمند ایثار و گذشت است که شهدا با ایثار جان خود، استقلال همه جانبه را برای مملکت ما به ارمغان آوردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با تاکید بر اینکه اشتغال از مهمترین دغدغه‌های جامعه شاهد و ایثارگر و بنیاد استان است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید بر اساس ظرفیت‌های قانونی، نسبت به حل مشکل اشتغال خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران اقدام کنند.
رستمیان با اشاره به افزایش متقاضیان اشتغال ایثارگر بیان کرد: در حال حاضر تعداد پنج هزار و 932 نفر در سامانه ثبت افراد جویای کار این بنیاد نام نویسی کرده اند که از این تعداد سه هزار و 920 نفر دارای مدارک تحصیلی و فارغ التحصیل دانشگاه می باشند.
مدیرکل بنیاد ایلام همچنین در خصوص پرداخت تسهیلات به متقاضیان در «سامانه کارا» افزود: تا کنون تعداد یک هزار و 72 نفر از ایثارگران در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که از این تعداد 161 نفر تسهیلات خود را از محل سهمیه نهادهای حمایتی مصوب در اعتبارات ملی به ارزش 71 میلیارد و 300 میلیون ریال دریافت کرده‌اند و پرونده 601 نفر نیز در دست بررسی است و با همراهی بانک های استان این تسهیلات نیز هرچه سریعتر در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
رستمیان همچنین افزود: این بنیاد از محل منابع تخصیص یافته خود تا کنون تعداد 447 فقره تسهیلات به ارزش 93 میلیارد ریال به افراد واجد شرایط پرداخت کرده است.
رستمیان با اشاره به طرح های بنیاد در خصوص رفع مشکل اشتغال ایثارگران اظهار داشت: در صورتی که مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت متقاضیان اشتغال جامعه هدف بنیاد به عنوان کارورز در مجموعه تحت مدیریت خود استفاده کنند، پرداخت حقوق، بیمه حوادث و مسئولیت کارورزان بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران خواهد بود و چنانچه به صورت شرکتی بکارگیری کنند، آن دستگاه از مزایایی از قبیل پرداخت 75درصد حداقل حقوق، واریز 5 سال حق بیمه شخص ایثارگر سهم کارفرما و نیز معافیت از پرداخت مالیات منتفع خواهد شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه