شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[17 / 3 / 1399] به مناسبت سومین سالگرد شهید سید مصطفی صادقی؛
[17 / 3 / 1399] یک نویسنده دفاع مقدس در صفحه مجازی خود مطرح کرد؛
[17 / 3 / 1399] «خمینی» و «خامنه‌ای»؛
[17 / 3 / 1399] فرمانده پیشرو سپاه بدر؛
[17 / 3 / 1399] نقش مردم شیراز در نهضت امام خمینی(ره)؛
[17 / 3 / 1399] ۱۷ خرداد سال ۱۳۶۴ سالروز عملیات ظفر یک؛
[17 / 3 / 1399] تأثیر عزل بنی‌صدر در بروز حماسه دارخوین؛
[17 / 3 / 1399] با حضور رئیس مجلس؛
[17 / 3 / 1399] ​مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان؛

 

کدخبر: 65241
تاریخ انتشار: 3 ارديبهشت 1398 _15:08:03
این خانه کاهگلی صفا دارد

سری به خانه شهید ایرج عیدی‌نژاد زدیم؛ خانه‌ای در شهر سیل‌زده پلدختر؛ دیوارهای کاهلگی خانه را سیل برده و خانه‌ای ساده و بدون گچ‌کاری رخ نموده بود. خانه‌ای که بدون بزک‌ و دوزک پر از صفا بود.

 

تا شهدا؛ دوران هشت سال دفاع مقدس دورانی فراموش نشدنی از تاریخ این مرز و بوم است، دورانی همراه با خاطرات تلخ و شیرین که هیچگاه از خاطره‌ها محو نخواهد شد.

شهید دادن‌ها، اسیر دادن‌ها و تماشای هزار سیلاب خون در میان دود و آتش تصویری است که برای همیشه در تقویم تاریخ ایران زمین ثبت و ضبط شده است.

آن روزها هوا برای ماندن کم بود، خیلی‌ها پر کشیدید، آسمانی شدند تا زمین همچنان سرافراز بماند.

خون‌ها بر زمین جاری شد و آسمان‌ بوی فرشتگانی را به خود گرفت که رفتنشان خبر از همیشه ماندنشان می‌داد، شهدا سبک بالانی بودند که بی‌وقفه تا عرش جنون پرکشیدند و رفتند و امروز خاطراتشان تنها یادگاری است که در قلب مادرانشان مانده است.

آن روز جنگ بود و سیاهی و امروز سیل رحمت است و مهربانی، سیل رحمتی که سوی خانه شهیدی روانه شده است، خانه شهیدی که با گذشت سال‌ها از جنگ همچنان خاکی است و با سپیدی گچ بیگانه، خانه‌ای در شهر سیل‌زده پل دختر در استان لرستان.

نخستین روزهای بهاری امسال بود که سیل همه چیز را با خود ویران کرد، حتی دیوار خانه شهید ایرج عیدی‌نژاد را، خانه‌ای که همچنان بوی دیوارهای کاهگلی‌اش به مشام می‌رسد و سادگی از در و دیوارش فریاد می‌زد.

به همراه جمعی از بسیجیان و سپاهیان سپاه روح‌الله سری به خانه شهید ایرج عیدی‌نژاد زدیم، خانه‌ای در شهر سیل‌زده پلدختر، دیدن خانه ناراحتمان کرد، اما آنچه بیش از سیل ویران کننده توجه را به خود جلب می‌کرد دیوارهای کاهلگی خانه بود که آب آن راه هم با خود برده بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه