شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[31 / 5 / 1398] شهیدی که آیت‌الله حق‌شناس به حال و روزش غبطه می ...
[31 / 5 / 1398] قلب‌هایی که برای امام (ره) می‌تپید؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛

 

کدخبر: 65174
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1398 _23:10:20
حمید به‌ جای مردم به‌ روی فرماندهان طاغوتی خود آتش گشود!

 وقتی فرماندهان ارتش طاغوتی به سربازان دستور شلیک به روی مردم را دادند؛ «حمید حسنی‌کیا» بر خلاف دستور، به سمت فرماندهان خود شلیک کرد و طاغوتی‌ها هم با دیدن این صحنه، او را به شهادت رساندند.

تا شهدا؛ شهید «حمید حسنی‌کیا» سال ۱۳۳۳ در محله «جماران» تهران به دنیا آمد. وی در خانواده‌ای شجاع و مبارز چشم تربیت شد و تحصیلات ابتدایی خود را در یکی از مدرسه‌های محله «جماران» پشت سر گذاشت.

«حمید» همچنین دوره راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه «شاپور» در محله «تجریش» طی کرد و پس از اخذ دیپلم و شرکت در کنکور، توانست در رشته «معدن» دانشگاه شاهرود قبول شود؛ پس از اخذ مدرک فوق دیپلم به خدمت سربازی رفت و پس از طی یک سال از خدمت سربازی، تحرکات انقلاب اسلامی علیه رژیم باطل شاهنشاهی شدت گرفت و او را به همراه سایر سربازان جهت سرکوبی صدای مردم به خیابان‌های تبریز فرستاده شدند.

شهیدی که به‌جای مردم به‌روی فرماندهان طاغوتی خود آتش گشود

در همین راستا به فرماندهان ارتش طاغوتی به آن‌ها دستور شلیک به روی مردم دادند؛ اما در این هنگام «حمید» بر خلاف دستور فرماندهان، به سمت آن‌ها شلیک کرد و طاغوتی‌ها هم با دیدن این صحنه، او را به شهادت رساندند.

از خصوصیات اخلاقی «حمید» این بود که در انجام فرائض دینی و اسلامی کوتاهی نمی‌کرد و فردی صالح و صادق بود؛ اخلاق نیک و پسندیده وی را همه آشنایان و دوستان می‌شناختند.

ابزار هدایت به بالای صفحه