شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 3 / 1399] رئیس بنیاد خوروبیابانک؛
[7 / 3 / 1399] مروری بر وصیت‌نامه سرباز حقیقت، حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 3 / 1399] با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا؛

 

کدخبر: 65161
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1398 _18:38:19
جزئیات تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید علیرضا اکبری

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون در روزهای ۲۹ و ۳۰ فروردین برگزار می‌شود.

 

تا شهدا؛ مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم از لشکر فاطمیون، علیرضا اکبری فردا؛ پنج شنبه 29 فروردین ماه 98 برگزار می‌شود. این مراسم ساعت 9 صبح از منزل شهید واقع در دارالشهدای تهران(منطقه 17)، میدان جلیلی، خیابان شهید آقایاری آغاز می‌شود و به سمت حرم شهدای گمنام زمزم ادامه خواهد داشت.

همچنین مراسم ختم این شهید مدافع حرم در روز جمعه 30 فروردین ماه 98 از ساعت 11 تا 13 برگزار می‌شود. این مراسم در مسجد صاحب‌الزمان(عج) واقع در پاسگاه نعمت آباد، خیابان متین، زیرگذر8، خیابان شهید آقایاری برپا می‌شود.

شهید علیرضا اکبری، یکی از رزمندگان افغانستانی لشکر فاطمیون است که برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) راهی سوریه شده بود. او با نام جهادی «علی اکبر» فرمانده گروهان «ذوالفقار» فاطمیون و از رزمندگان مورد توجه سردار ابوحامد(فرمانده شهید فاطمیون) بود که بعد از چندین اعزام به سوریه نهایتا در عملیات بصری الحریر و در سال 94 به شهادت رسید. اما پیکر مطهر او مفقودالاثر بود تا اینکه نهایتا پیکرش توسط گروه‌های تفحص شهدا کشف و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. شهید علی اکبری اولین فرزند از یک خانواده هشت نفری بود که در ایران متولد شده بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه