شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[10 / 3 / 1399] شهید ابراهیم عباسى؛

 

کدخبر: 65145
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1398 _23:32:33
وصیت نامه شهدا باید در اختیار جوانان قرار گیرد

آیت الله العظمی نوری همدانی به فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و گفت: وصیت نامه شهدا موضوع مهمی است که باید به آن پرداخته شود و بنیاد شهید در این زمینه وظیفه دارد.

 

تا شهدا؛ آیت الله العظمی «حسین نوری همدانی» امروز (سه شنبه 27 فروردین) در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به خدماتی که جانبازان ارائه کرده اند گفت: این عزیزان در طول دوران جنگ تحمیلی خدمات بسیار ارزنده ای را ارائه کرده که بالاترین خدمت، خدمت به جانبازان است.

مرجع تقلید جهان تشیع ابراز داشت: شهدا نیز نقش مهمی در پیروزی و استحکام انقلاب اسلامی داشتند و در برابر دشمنان از خودگذشتگی کرده و با جانفشانی عزت و آزادگی را برای کشور به ارمغان آورند.

وی با اشاره به موضوع جهاد گفت: جهاد در اسلام از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید گفت که هر کسی لیاقت جهاد کردن در راه اسلام را ندارد.

آیت الله نوری همدانی گفت: جهاد به قدری اهمیت دارد که طبق روایات و آیات، دری از درب های بهشت محصوص مجاهدین بوده و در روز قیامت نه تنها همه حالات مجسم می شود، بلکه ابزار آلات جنگی هم مشخص می شود.

این مرجع تقلید با اشاره به کسانی که ترک جهاد می کنند گفت: آنها نیز خداوند لباس ذلت را بر تن آنها می کند و باید بدانیم که در اسلام جهاد در راه خدا از اهمیت بسیاری برخوردار است و نباید ترک شود.

وی به فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد و گفت: وصیت نامه شهدا موضوع مهمی است که باید به آن پرداخته شود و بنیاد شهید در این زمینه وظیفه دارد و در این وصیت نامه مسائل مهم و بار ارزشی در ارتباط با مبارزه با نفس، تهذیب و اخلاق و حمایت از ولایت فقیه وجود دارد که می تواند برای همگان به ویژه جوانان اثر بخش باشد.

آیت الله نوری همدانی گفت: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا و آثار آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است و در دوره ای که دشمنان با تمام توان به عرصه آمده اند، باید همواره از این میراث عظیم حفاظت کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه