شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[31 / 5 / 1398] شهیدی که آیت‌الله حق‌شناس به حال و روزش غبطه می ...
[31 / 5 / 1398] قلب‌هایی که برای امام (ره) می‌تپید؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛

 

کدخبر: 65142
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1398 _15:41:18
ساخت 10 فیلم کوتاه 120 ثانیه‌ای توسط گروه شاهد

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری جشنواره آواها و نواها در استان بوشهر و ساخت مستند شهدای عشایر در استان فارس در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: تاکنون 10 فیلم کوتاه 120 ثانیه ای نیز توسط گروه شاهد ساخته شده است.

 

تا شهدا؛ سید مرتضی حسینی یکشنبه 25 فروردین در مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس ایثار در جمع خبرنگاران شیراز با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار یکی از وظایف ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران محسوب می شود، به تبیین این مفهوم پرداخت و گفت: مفهوم ایثار با مهربانی، تفاوت دارد و به این معنا است که ما به چیزی نیاز داریم و با این وجود آن را به دیگران می دهیم.
وی با اشاره به کاربرد ابزار هنر در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار در جامعه، افزود: تولید آثار هنری همچون تئاتر، فیلم، موسیقی، آثار ادبی و تجسمی با سبک زندگی ایثارگرانه و ایثار اجتماعی یکی از این راهکارها است.
مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین از برگزاری جشنواره آواها و نواها در استان بوشهر و ساخت مستند شهدای عشایر در استان فارس در آینده ای نزدیک خبرداد و گفت: تاکنون 10 فیلم کوتاه 120 ثانیه ای نیز توسط گروه شاهد ساخته شده است.
سید علی محمد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم گفت: جشنواره ملی عکس ایثار به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا در استان فارس برگزار و پس از اعلام فراخوان سراسری، یک هزار و 300 اثر از 160 هنرمند به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
وی بیان کرد: پس از داوری این آثار، 50 اثر از 39 هنرمند عکاس انتخاب شد که در نمایشگاهی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی شیراز به نمایش درآمده است.
وی افزود: علاوه بر این، نمایشگاه دیگری نیز با موضوع ایثار اجتماعی در سیل اخیر شیراز در این مرکز برپاشده که در آن نیز 30 اثر از عکاسان خبری شیراز به معرض نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه ها جلوه های ارزشمندی از ایثار در جامعه به تصویر کشیده شده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: هنرمندان با خلق آثار فاخر و ارزشمند، نقش بی‌بدیلی در زمینه انتقال مفاهیم و مضامین ایثار ایفا می کنند و در تاریخ نیز کسانی که به وسیله ابزار هنر سعی در انتقال فرهنگ داشته اند، موفق‌تر عمل کرده اند.
محمدی افزود: نقش هنر در دوران دفاع مقدس نیز بسیار حائز اهمیت است چراکه بسیاری از صحنه‌های حساس، عملیات‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام، شهدا و جانبازان به وسیله عکس و فیلم ثبت و برای همیشه در تاریخ ماندگار شد و این هنر امروز نیز در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار راه گشا است.
در پایان این مراسم از نفرات برتر جشنواره ملی «عکس ایثار» و استانی «ایثار اجتماعی در حادثه سیل شیراز» تجلیل شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه