شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 4 / 1398] خاطره‌ای از یک جانباز دفاع مقدس؛
[4 / 4 / 1398] برشی از زندگی شهید «مهدی قدیری»؛
[4 / 4 / 1398] گزارش خبرنگار از دیدار و گفت‌وگو با پدر شهید غل ...
[4 / 4 / 1398] روایت علی اصغر گرجی زاده از قرارگاه خاتم۴؛
[5 / 4 / 1398] مدیرعامل سابق کانون جهادگران جهاد سازندگی یزد:
[4 / 4 / 1398] حمید داوودآبادی؛
[4 / 4 / 1398] برگزیده جشنواره عمار؛
[4 / 4 / 1398] سالروز شهادت «علی هاشمی»؛

 

کدخبر: 65087
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1398 _15:11:12
شهید آوینی شهید تراز هنر انقلاب اسلامی است

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: شهید آوینی، شهید تراز هنر انقلاب اسلامی است که مختصات جدیدی از هنر انقلاب اسلامی را به جامعه ارائه کرد.

 

تا شهدا؛ «محمدحسین بلاغی» در آیین رونمایی از مستند راوی عشق اظهار داشت: شهید آوینی، شهید تراز هنر انقلاب اسلامی است که مختصات جدیدی از هنر انقلاب اسلامی را به جامعه ارائه کرد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی با اشاره به شهید مدافع حرم، حاج عباس عبدالهی با بیان اینکه ایشان دچار دنیازدگی نشد، تصریح کرد: ویژگی های بارز این  شهید، از جمله نترس بودن و باایمان بودن موجب شد تا در تاریخ ایران اسلامی جاودانه بماند و ما نیز وظیفه قدردانی از شهدا را بر عهده داریم.

بلاغی با اشاره به رونمایی از تابلوسنگ پرتره شهید عباس عبدالهی (اثر استاد صابر بقال اصغری) و رونمایی و افتتاح اکران های مردمی مستند راوی عشق (کاری از سیدامین بهکار) اظهار کرد: این دو اثر به همت حوزه هنری استان و با همکاری منطقه آزاد ارس تولید و به پاس رشادت های حاج عباس عبدالهی رونمایی شده است.

وی همچنین با اشاره به مستند راوی عشق تشریح کرد: پیش از این مستند حامد جوانی به صورت عمومی بیش از 200 بار اکران عمومی صورت گرفته که این مستند نیز در اماکن مختلف اکران عمومی می شود.

بنابر این گزارش، در ادامه این آیین، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان حوزه هنری آذربایجان شرقی در بحث تولید محتوا همکاری های ارزشمندی با منطقه آزاد ارس داشتند، ادامه داد: تمامی شهدا جایگاه والایی دارند اما حاج عباس عبدالهی به دلیل حضور در جلفا از جایگاه ویژه ای در بین ارسوندان دارد.

گفتنی است، در پایان این آیین ضمن رونمایی از این آثار، از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر از سوی حوزه هنری استان و منطقه آزاد ارس تقدیر و قدردانی شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه