شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 3 / 1399] رئیس بنیاد خوروبیابانک؛
[7 / 3 / 1399] مروری بر وصیت‌نامه سرباز حقیقت، حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 3 / 1399] با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا؛

 

کدخبر: 65075
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1398 _12:02:29
خدایا شهادت در رکاب امام زمان (ع) را نصیبم کن

شهید مدافع حرم رسول پور‌مراد گفت: خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین (ع) قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (ع) قرار بده.

 

تا شهدا؛ شهید رسول‌ پور‌مراد در ۶ اسفندماه سال ۱۳۶۷ در تاکستان متولد شد. او اولین شهید مدافع از استان قزوین بود. رسول در رشته مهندسی الکترونیک فارغ‌التحصیل شده بود. به محرم و نامحرم بسیار اهمیت می‌داد و به دختران و بانوان فامیل و دوست توصیه می‌کرد که در معرض نگاه و دید نامحرم قرار نگیرند. می‌گفت دعای ندبه را ترک نکنید و باشکوه آن را برگزار کنید. توصیه همیشگی این شهید این بود که قدردان شهدا باشیم و به خانواده آن‌ها احترام بگذاریم.

شهید پور‌مراد در قسمتی از وصیت‌نامه خود گفته است: خدایا! می‌دانم که شهادت گنج ارزشمندی است و نعمت والایی که مخصوص بندگان مخلص و عاشق توست. می‌دانم که شهادت هنر مردان خداست و می‌دانم که شهادت ورود در حرم امن الهی است.

وی ادامه داده است: می‌دانم که من لیاقت داشتن این نعمت را ندارم! اما خدایا! می‌دانم که گفتی بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را. می‌دانم که از مولا و سرور باید چیزهای بزرگ خواست.

شهید رسول پور‌مراد یادآور شده است: می‌دانم که امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمود: اگر می‌خواهید خدمتتان اجر داشته باشد، برای خدا کارکنید و جهاد با نفس داشته باشید و از خدا طلب شهادت کنید؛ می‌دانم به قول شهید آوینی کسی که شهید نشود باید برود و بمیرد!

وی در پایان وصیت‌نامه خود این‌چنین نوشته است: پس خدایا به شهدای عزیزت قسم و به حسین (ع) قسم؛ مرگ مرا هم شهادت در پای رکاب امام زمان (ع) قرار بده و مرا از این نعمت بهره‌مند بساز و مرا عزیز گردان.

ابزار هدایت به بالای صفحه