شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 3 / 1398] معلم متعهد، جنگجوی پرهیزکار؛
[28 / 3 / 1398] گفت‌وگویی با سردار جهروتی‌زاده؛
[28 / 3 / 1398] خرداد، ماه دلدادگی شهید جواد تیموری
[28 / 3 / 1398] گفت‌وگو با فریده آخوندی خواهر شهیدان حبیب‌الله ...
[29 / 3 / 1398] گفت‌و‌گویی با دختر مرحوم حلیمه خاتون خانیان که ...
[28 / 3 / 1398] وصیت‌نامه سردار شهید «حمید قلنبر»؛
[28 / 3 / 1398] رونمایی از کتابی درباره شهید مدافع حرم؛
[28 / 3 / 1398] دل نوشته یک آزاده از خبر شهادت قنبرعلی بهارستانی؛
[28 / 3 / 1398] به مناسبت روز جهادسازندگی؛

 

کدخبر: 65047
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1398 _13:05:38
بوسه رهبری بر تابوت برادرم شخصیت و عظمت او را مسجل تر کرد

مجتبی صیاد شیرازی گفت:با بوسه رهبر معظم انقلاب بر تابوت برادرم عظمت و شخصیت شهید صیاد شیرازی برای من مسجل تر شد؛ چرا که تا آن زمان من فقط به عنوان یک برادر به ایشان نگاه می کردم و بعد از آن متوجه شدم که جایگاه ایشان بسیار والاتر از این حرف ها است.

 

تا شهدا؛ مجتبی صیاد شیرازی با اشاره به سالروز شهادت امیر شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در خصوص خصوصیات و ویژگی های بارز اخلاقی این شهید بزرگوار گفت: آنچه که همیشه مد نظرم است نماز اول وقت و اعتقاداتی است که شهید صیاد شیرازی در این زمینه داشتند.

وی ادامه داد: ایشان به خوش قولی، متعهد بودن و خوش برخوردی زبان زد بودند و تا زمانی که به خاطر می آورم همیشه شهید صیاد شیرازی در بدترین شرایط لبخند بر لب هایشان بود و با اطرافیان خود برخورد خوب و شایسته داشتند.

برادر شهید صیاد شیرازی در رابطه با اقدامات شهید صیاد شیرازی و فعالیت های ایشان در طول هشت سال دفاع مقدس ابراز کرد: برادرم در دوران دفاع مقدس فرماندهی اصلی عملیات های مختلفی از جمله عملیات بیت المقدس، فتح المبین و در پایان جنگ عملیات مرصاد را به عهده داشتند.

صیاد شیرازی با اشاره به مطلب فوق افزود: برادرم عملا در رأس عملیات مرصاد بود و شاید می توان گفت سرنوشت جنگ به دست ایشان در عملیات مرصاد رقم خورد؛ همچنین ایشان در طول هشت سال دفاع مقدس بارها مورد اصابت گلوله و ترور قرار گرفتند؛ شهید صیاد شیرازی جانباز بودند و درصد جانبازیشان بالا بود ولی هیچ وقت به گونه ای نبود که این موارد را نشان دهند.

وی در خصوص فعالیت های فرهنگی شهید علی صیاد شیرازی اظهار کرد: تا جایی که مطلع هستم ایشان از مراکز بچه های استثنائی در زمینه هوش و روان فعالیت داشتند خیلی بازدید می کردند و به آنها کمک هایی را انجام می دادند.

برادر شهید صیاد شیرازی در پاسخ به این سوال که باتوجه به حوادثی که در سال های متمادی در کشور رخ داده است اگر برادرتان در قید حیات بودند در مقابل این مسائل چگونه برخورد می کردند، تصریح کرد: با توجه به شناختی که از روحیات برادرم دارم، ایشان بسیار فرد مردمی بودند.

صیاد شیرازی ادامه داد: ایشان در وهله اول در مورد آن مسائلی که حق هستند صحبت می کردند و آن چیزی که ولایت فقیه مد نظرشان بوده است اولویت کارشان قرار می دادند؛ همچنین با توجه به اینکه شهید صیاد شیرازی شخصیتی مردمی بودند مطمئنا در جبهه ای قرار می گرفتند که اکثر عموم مردم در آن جبهه قرار داشتند.

وی ابراز کرد:یکی از علت هایی که به راحتی توانستند برادرم را ترور کنند این بود که ایشان برای خود محافظ در نظر نمی گرفتند برای اینکه بتوانند ارتباطشان با مردم نزدیکتر باشد.

برادر شهید صیاد شیرازی در خصوص زمان شهادت شهید صیاد شیرازی و حس و حال آن زمان عنوان کرد: زمانی که این حادثه برای برادرم پیش آمد من ۲۶ ساله بودم و دقیقا چهار روز قبل از شهادتشان شهید صیاد شیرازی به مشهد آمده بودند؛ معمولا برادرم هر چند ماه یک بار به مشهد می آمدند و به دلیل اینکه مشهد را بلد نبودند برای صله ارحام با ایشان به منزل اقوام می رفتم.

مجتبی صیاد شیرازی افزود: یک روز قبل از شهادت برادرم تا ساعت ۱۱ با هم بودیم و قبل از پروازشان من را به منزل مادرم رساندند و بعد به تهران رفتند و صبح روز شنبه ساعت ۷ و نیم خبر شهادتشان را به ما دادند که خیلی سخت و غیر قابل باور بود؛ به خصوص برای من که روز قبل از حادثه با هم بودیم خیلی غیر منتظره بود.

وی تأکید کرد: من در آن زمان خیلی جوان بودم و شهید صیاد شیرازی برادر بزرگ من بودند و عملا حکم پدر را برای من داشتند، روزهای سختی را گذراندم و احساس خلاء شدید می کردم.

بردار شهید صیاد شیرازی در رابطه با بوسه زدن مقام معظم رهبری بر تابوت شهید صیاد شیرازی و حس و حال در آن زمان اظهار کرد: اولین بار بود که چنین اتفاقی افتاد و با بوسه رهبر معظم انقلاب بر تابوت برادرم عظمت و شخصیت شهید صیاد شیرازی برای من مسجل تر شد؛ چرا که تا آن زمان من فقط به عنوان یک برادر به ایشان نگاه می کردم و بعد از آن متوجه شدم که جایگاه ایشان بسیار والاتر از این حرف ها است که مقام معظم رهبری لطف کردند و بر تابوت برادرم بوسه زدند.

ابزار هدایت به بالای صفحه