شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64687
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1397 _15:56:12
مراسم تجلیل از 2000 والدین شهید در شهرستان ری برگزار شد

همزمان با روز شهید مراسم تجلیل از 2000 والدین شهید در شهرستان ری برگزار شد.

 

تا شهدا؛ هدایت‌الله جمالی‌پور در مراسم تجلیل از 2 هزار پدر و مادر شهید در شهرستان ری با اشاره به اینکه شهدا افتخار بزرگ این مملکت هستند اظهار داشت: به برکت خون شهدا ایران از توطئه‌ها و بحران‌های زیادی گذشته است شهدا سربلندی ایران را رقم زدند و امروز هم نظام مقدس جمهوری اسلامی به برکت شهدا در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده است.

وی بیان کرد: شهدا مظهر وحدت ملی کشور هستند وقتی از شهید نام برده می‌شود گرایش سیاسی رنگ می‌بازد و همه سر تسلیم در مقابل ایثارگری آنها فرود می‌آورند از این‌رو باید جهت همبستگی ملی از عنوان وحدت‌بخش شهید استفاده کنیم و شهید را سمبل وحدت و انسجام قرار دهیم.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی به 12 هزار شهید آذربایجان غربی ادای احترام کردبوشهر|118 خانواده شهید دشتی تجلیل شدندسومین کنگره 450 شهید کارمند استان همدان برگزار می‌شود
فرماندار ری افزود: امروز همه دنیا حتی کشورهای منطقه که علیه ایران پنهانی توطئه می‌کردند آشکارا توطئه می‌کنند و مخالفین و معاندین جمهوری اسلامی در کنار هم به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند دشمن به این مسئله پی برده که ایران مظهر قدرت است و انسجام و ژئوپولتیک در کنار هم قدرت ایران را در منطقه رقم زده‌ است.

جمالی‌پور با اشاره به لزوم حفظ وحدت عنوان کرد: دشمن می‌خواهد سرمایه ملی را از بین ببرد و اختلافات را رقم بزند همچنین دشمن قومیت‌گرایی و تجزیه‌طلبی را دنبال می‌کند که باید با محور قرار دادن عنصر شهید و شهادت در برابر توطئه‌های دشمن ایستادگی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب رهنمودها و راهبردهایی با محوریت وحدت اعلام کردند که همه باید تلاش کنیم در مسیر تحقق راهبردها حرکت کنیم و باید از ایثار و شهادت برای تحکیم وحدت ملی استفاده کنیم و قدر سرمایه های کشور را بدانیم.

حرکت در مسیر شهدا راه برون‌رفت از مشکلات است

در ادامه مراسم عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: در زندگی خود همواره دو نگران داریم اول نسبت به گذشته و آنچه که اتفاق افتاده که به عنوان ترس و خوف یاد می‌شود و دیگری نسبت به آینده که چه اتفاقی می‌افتد که تحت عنوان نگرانی یاد می‌شود.

وی بیان کرد: در مورد مومنین، صالحین و شهدا تعبیری در قرآن به کار برده شده یعنی این دو ترس و نگرانی در مورد شهدا معنا ندارد شهدا نسبت به گذشته ترس و نسبت به آینده نگرانی ندارد به این دلیل که گذشته آنها را خداوند با قلم شیوای خودش قلم کشیده و نسبت به آینده هم شاد هستند به خاطر آنچه خداوند از فضل خودش به آنها عطا کرده و بخشیده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های تهران افزود: آنچه سبب دلگرمی است اینکه بشارت داده شده کسانی بعد از آنها به شهدا ملحق می شوند کسانی که از راه، مسیر و آرمان شهدا پیروی می‌کنند که منظور پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدا هستند.

مرتضوی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اسامی خدا شهید است آن که در راه حق کشته می‌شود هم نام خداست و شهید هم نام خداوند می‌شود از این رو شهدا کرامت دارند و زنده هستند.

ابزار هدایت به بالای صفحه