شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64673
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1397 _11:10:40
گرامیداشت یاد شهید قهاری سعید در همدان

در مراسمی یاد و خاطره سردار شهید حاج سعید قهاری‌ سعید در همدان گرامی داشته شد.

 

تا شهدا؛ جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت : امام خمینی (ره) با دست خالی ، حتی زمانی که در تبعید بودند ، دست از تبلیغ اسلام برنداشتند و دشمنان همیشه از تفکر و اقدام انقلابی امام وحشت داشتند.
سردار اسماعیل کوثری با بیان اینکه دشمن وقتی نتوانست در برابر انقلاب ایران کاری انجام دهد برای مقابله جنگ راه انداخت ، تأکید کرد : رزمندگان استان همدان در جنگ تحمیلی و پیش از آن همانند شهید حاج‌حسین همدانی و شهید قهاری‌سعید در صحنه آزادسازی سنندج حضور داشتند.
وی همچنین گفت : شهیدان تربیت‌یافته مکتب اسلامند و توان و قدرت آنها متکی به ایمانشان بوده و امام راحل این قدرت را شناخته بودند.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سردار قهاری‌سعید یکی از استعدادهای بزرگ این سرزمین بود ، خاطرنشان کرد : انگیزه الهی شهید قهاری‌سعید آنچنان بالا بود که از چهره‌اش مشخص بود.
سردار کوثری با بیان اینکه شهید سعید قهاری‌سعید الگویی برای رزمندگان تحت امر خود بود و همانند کسانی که ده‌ها سال آموزش دیده‌ بودند، عمل می‌کرد ، افزود : این شهید آنچنان خود را نشان داد، که فرمانده قرارگاه حمزه شد.
وی تاکید کرد : شهید قهاری خستگی ناپذیر بود و از شمال غرب، کرمانشاه و کردستان به گرم‌ترین منطقه یعنی یزد رفت و آنجا مسئولیت گرفت .
جانشین قرارگاه ثارالله افزود : سعید قهاری‌ها و نیروهای تحت امرش فقط نظامی نبودند بلکه در روستاها و شهرهای آزاد شده به مردم خدمات‌رسانی می‌کردند.
سردار کوثری با بیان اینکه مکتب شهادت الگویی از اباعبدالله است ، تصریح کرد : رزمندگان برای اینکه شب‌های عملیات پایشان نلغزد و سست نشود، در چاله‌هایی که کنده بودند نماز شب می‌خواندند و به تزکیه خود می‌پرداختند.

ابزار هدایت به بالای صفحه