شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64670
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1397 _11:04:03
آیین بزرگداشت سرداران شهید مهدی و حمید باکری برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت سرداران شهید، مهدی و حمید باکری ۲۳ اسفند در تالار وزارت کشور برگزار می‌شود.

 

تا شهدا؛ شهید مهدی باکری در سال ۱۳۳۳ در شهر میاندوآب دیده به‌جهان گشود. شهید مهدی با گذراندن دوران تحصیل، در زمان پیروزی انقلاب اسلامی با مدرک مهندسی مکانیک وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. شهید باکری در این دوران شهردار شهر ارومیه نیز شد و برای مردم ارومیه خاطرات خوبی را از این دوران مدیریت به‌جای گذاشت.

شهید حمید باکری در اول سال ۱۳۳۴ در شهرستان ارومیه به دنیا آمد. وی در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۶ در عملیات خیبر در اثر اصابت آرپی‌جی به شهادت رسید و پیکر پاک او جاودانه شد و هرگز به میهن بازنگشت.

شهید مهدی باکری در عملیات بدر در ۲۵اسفند ۱۳۶۳ به شهادت رسید. ابعاد شخصیتی شهیدان مهدی و حمید باکری به‌قدری گسترده است که بعد از گذشت سال‌ها، بیان نکات ناگفته زندگی این سرداران بزرگ دفاع مقدس شنونده و جوینده خود را دارد. هر ساله با فرارسیدن ایام شهادت شهید مهدی باکری، آیین بزرگداشتی به پاس قدردانی از رشادت‌ها و از خود‌گذشتگی‌های این سردار بزرگ دفاع مقدس به‌همراه برادرش شهید حمید باکری برگزار می‌شود.

آئین بزرگداشت سرداران رشید اسلام شهید مهدی و حمید باکری به‌پاس حماسه‌آفرینی این سرداران پنج‌شنبه ۲۳ اسفندماه از ساعت۱۹:۳۰ در سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار می‌شود.

زنده‌نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا و سرداران شهید دوران دفاع مقدس ادامه راه کسانی است که برای حفظ نظام مقدس اسلامی از تمام هستی خود گذشته‌اند. برگزاری بزرگداشت‌هایی این‌چنین در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار حائز اهمیت است.

ابزار هدایت به بالای صفحه