شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64662
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1397 _14:57:34
برگزاری ۲ هزار برنامه در هفته شهید

وزیری از برگزاری بیش از دو هزار برنامه همزمان با گرامیداشت هفته شهید و سالروز تاسیس بنیاد شهید در استان گلستان خبر داد.

 

تا شهدا؛ «اسرافیل وزیری» امروز (سه شنبه 21 اسفند) به مناسبت روز بزرگداشت شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید در جمع خبرنگاران گفت: تا کنون 220 هزار سند از اسناد شهدا و ایثارگران استان گلستان جمع آوری و دیجیتالی شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان افزود: هم اکنون بیش از سه هزار نوار کاست صوتی و تصویری ایثارگران استان گلستان به9 مدت 180 هزار دقیقه جمع آوری و در حال دیجیتالی کردن است.

وی از راه اندازی نخستین بانک اطلاعات صدا و تصویر شهدا در سال 98 خبر داد و اظهارداشت: اسناد و مدارک شهدا به صورت صوتی در اختیار مردم قرار می گیرد.

وزیری با بیان اینکه اصحاب رسانه همکاران و همیاران بنیاد شهید هستند، گفت: بحث ایثار و شهادت متفاوت تر از سایر دستگاه هاست و بنیاد باید در تمامی حوزه ها وارد شود.

وی با اشاره به (22 اسفند) سالروز تاسیس بنیاد شهید، افزود: در هفته شهید بیش از دو هزار برنامه در سطح استان برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان خاطرنشان کرد: تجلیل از خادمین الشهداء و پیشکسوتان، بازنشستگان در شهرستان ها، رونمایی از طرح های مختلف بنیاد در شهرستان ها، اجرای طرح سپاس، درج روز شهید در فیش های آب، برق، گاز، تجلیل از خانواده های شهدا، برگزاری صبحگاه مشترک بسیجیان، تولید برنامه های فرهنگی، هنری و تبلیغی با موضوع روز شهید و اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی از جمله برنامه های هفته شهید در استان است.

وی، تجلیل از شهدا با رویکرد شهدای امنیت، تجلیل از مروجین فرهنگ ایثار و شهادت با رویکرد ایثار اجتماعی، غبار روبی و عطرافشانی گلزار شهدا، غرس نهال به یاد شهدا با عنوان هر شهید یک درخت و نواختن زنگ شهید در مدارس شاهد را از دیگر برنامه های مهم در هفته شهید برشمرد.

گفتنی است، از 18 تا 22 اسفند هفته شهید نامگذاری شده است

ابزار هدایت به بالای صفحه