شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64653
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1397 _09:20:26
۲۳۱ گلزار شهدا در یزد ساماندهی شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: ۳۲۷ گلزار شهدا در استان وجود دارد که ۲۳۱ گلزار ساماندهی شده و ۲۴ گلزار نیز در دست اقدام است و تا پایان برنامه ششم توسعه ساماندهی می‌شوند.

تا شهدا؛ احمد ابراهیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد، روز گذشته، ۲۰ اسفندماه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت هار مقوله را ضمانت می کند که عامل پیروزی ملت در همه دوره‌ها و عرصه‌ها، تقویت‌ کننده سرمایه‌های اجتماعی، ضامن امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی و عامل حرکت و پیش‌ بنده و پیش رونده است که امروز اگر در بعضی عرصه‌ها حرف اول را می‌زنیم ناشی از تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است و رسانه‌ها باید مروج آن باشند.
وی برگزاری بالغ بر دو هزار یادواره شهدا در سطح استان را یادآور شد و گفت: ۳۲۷ گلزار شهدا در استان وجود دارد که ۲۳۱ گلزار ساماندهی شده و ۲۴ گلزار نیز در دست اقدام است و ان‌شاءالله بقیه گلزارها تا پایان برنامه ششم توسعه ساماندهی خواهد شد.
ابراهیمی بالغ بر ۷ هزار دیدار با خانواده شهدا در قالب طزح سپاس را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و افزود: در بحث تشکل‌ها و مشارکت جامعه هدف در برنامه‌های ایثار و شهادت و بنیاد شهید ۵۰۰ نفر از معتمدین معین در حال همکاری هستند.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ نیروی آموزش دیده نیز به عنوان پیام آوران ایثار در مراسم‌های مختلف برای خاطره‌گویی حضور می‌یابند گفت: در حال حاضر ۱۱ درصد جمعیت کل استان را ایثارگران تشکیل می‌دهند.
ابراهیمی از جمع‌آوری، حفظ و نشر آثار شهدا و ایثارگران خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر ۱۸۵هزار فایل در قالب سه هزار و ۳۲۷ پرونده فرهنگی در استان وجود دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد رونمایی از نرم افزار چند رسانه‌ای شهید محراب آیت الله شهید صدوقی را یادآور شد و گفت: همچنین نرم افزار جامع شهدای استان به مناسبت دهه فجر در دفتر آيت‌الله ناصری نماينده ولی فقيه در استان و امام جمعه يزد رونمايي شد كه علاقه مندان می‌توانند اين نرم افزار را از طريق كافه بازار به صورت رايگان دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه بنياد شهيد يزد در بين ۳۲ بنياد در سطح کشور به لحاظ ارزيابي عملكرد رتبه اول را كسب كرد گفت: با توجه به اضافه شدن چهار شهيد جديد به جمع شهدای استان در سال جاری، تعداد شهدای استان به ۳۶۷۹ شهيد رسید.
ابراهیمی گفت: همچنین ۹۶۸۵ جانباز و ۷۵۲ آزاده در استان یزد هستند که استان یزد دارای ۲۰ شهید زن نیز است.
یادآور می‌شود در این نشست فاضلی معاون فرهنگی، صدرالساداتی معاون تعاون و رفاه، آقا بزرگی معاون درمان و سلامت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه کردند.

ابزار هدایت به بالای صفحه