شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64651
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1397 _17:27:40
350 یادواره شهدا در استان اردبیل برگزار شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: از ابتدای سال تاکنون 350 یادواره شهدا در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار شده است.

 

تا شهدا؛ یاسر شاهی صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل با تبریک فرا رسیدن 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا اظهار داشت: شهیدان تمام هستی خود را برای آرامش و آسایش جامعه فدا کردند، پس شهدا و خانواده‌های آنها به تمام جامعه تعلق دارند.

وی فعالیت‌های صورت گرفته برای جامعه ایثارگری از سوی بنیاد را یک موهبت الهی دانست و افزود: تمام تلاش‌ها این است با همفکری دوستداران شهدا هر سال بهتر از گذشته در خدمت خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با بیان اینکه اردبیل سه هزار و 300 شهید، 697 آزاده و 9 هزار و 592 جانباز دارد، تصریح کرد: برای این تعداد ایثارگر 162 پرسنل در 9 شهرستان ارائه خدمات می کنند که امید می‌رود خدمتگزاران خوبی در این عرصه بوده باشیم.

مطالبات خانواده‌های شهدا در اردبیل پیگیری می‌شودطرح کاشت نهال به یاد شهدا در اردبیل اجرا می‌شودمراسم بزرگداشت روز شهدا در اردبیل اجرا می‌شود
شاهی پروژه فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار را از مهمترین طرح‌های بنیاد برای رفاه حال جامعه هدف برشمرد و افزود:  در حال حاضر این پروژه 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل 20 درصد باقی مانده پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و 6 میلیارد تومان از اعتبارات مرکز بودجه تخصیص یافته که تلاش می شود با محقق شدن این اعتبارها سال بعد ساخت این پروژه به اتمام برسد.

وی بیان کرد: در حال حاضر فاز نخست یعنی سالن‌های ورزشی و استخر این مجموعه به بهره‌برداری رسیده که فاز توانبخشی، فرهنگی و رفاهی در حال تکمیل شدن است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل دیدار از خانواده‌های گرانقدر شهدا را از مهمترین امور بنیاد برشمرد و از دیدار  4 هزار و 100 نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران در منزلشان در طول سال 97 خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت شنیدن درد و دل‌های بیشتر جامعه هدف در سالجاری با یک هزار و 900 نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران به صورت حضوری در دفتر مدیریت ملاقات کرده‌ایم.

شاهی برگزاری 350 یادواره شهدا و تولید چهار هزار و 320 دقیقه برنامه رادیویی و تلویزیونی در حوزه ایثار و شهادت را از دیگر عملکرد بنیاد امسال دانست و اظهار کرد: کارهای فرهنگی همیشه سرلوحه خدمات است که برگزاری چهار هزار و 500 مسابقه فرهنگی، تهیه برنامه‌های مصاحبه با 105 نفر از والدین شهدا و اجرای مراسم‌های ویژه در 12 حسینیه شهدای استان از دیگر عملکرد این بنیاد در سال 97 است.

وی از افزایش تعداد تخت‌های بیمارستان شهید پاریاب اردبیل از  128 تخت به 148 تخت خبر داد و افزود: این بیمارستان جزو ممتازترین بیمارستان‌های کشور است و امیدواریم با افزایش این ظرفیت پاسخگوی نیازهای بیشتری از جامعه هدف و سایر افراد جامعه باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با ارائه عملکرد در حوزه بهداشت درمان از برگزاری 494 کمیسیون پزشکی در طول سال 97 خبر داد و افزود: حق پرستاری از جمله مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگر است که به لطف خدا با وجود ترافیک در کمیسیون امسال برای 783 نفر از جامعه هدف استان حق پرستاری تعلق یافت.

شاهی با بیان اینکه امسال دو هزار و 194 نفر از جامعه ایثارگری تحت پوشش پایش سلامت قرار گرفته اند، تصریح کرد: اکنون بیشتر خانواده‌ها با مشکل دریافت هزینه‌های بیمه تکمیلی مواجه هستند که با تلاش‌هایی که به تازگی از سوی دولت و مجلس صورت گرفته مقرر شد پرداخت این هزینه‌ها دوباره به عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد.

وی گفت: امسال پرداخت این هزینه‌ها از سوی بیمه دی صورت می‌گرفت که متاسفانه به دلیل بروز‌رسانی نشدن بودجه‌های اختصاص یافته مشکلاتی ایجاد شد که به امید خدا این مشکل بزودی حل می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل بیان کرد: از سه هزار و 291 مزار شهید در سطح استان تنها 360 مزار مرمت نشده است که در آخرین جلسه ساماندهی گلزار شهدا مقرر شد سال 98 این مزارها نیز ساماندهی و مرمت شوند.

شاهی اختصاص وام مسکن برای 931 نفر از جامعه ایثارگری، پرداخت وام خوداشتغالی برای 253 نفر و ایجاد اشتغال و استخدام 172 نفر را دیگر اقدامات بنیاد استان اردبیل برای خانواده‌های شهدا و ایثارگر در سال 97 عنوان کرد.

ابزار هدایت به بالای صفحه