شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64573
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1397 _18:26:38
ماجرای آشنایی دختر عراقی با راهیان نور

 یک دانشجوی دختر عراقی گفت: اولین بار به‌واسطه دیدن عکسی از شهید همت، راه آشنایی با شهدا برایم آغاز شد و امسال برای پنجمین سال است که به این سفر معنوی آمده‌ام.

 

تا شهدا؛ زهرا الحصناوی، از زائران عراقی راهیان نور در بازدید از معراج شهدای اهواز، با بیان اینکه پس از بازدید از یادمان شهدای شلمچه، علاقه عجیبی به شهدا پیدا کرده‌ام، اظهار کرد: با چشم خود دیدم که دوستانم با یک‌بار آمدن به راهیان نور، تقرب و علاقه عجیبی به شهدا پیدا کرده و مسیر زندگی‌شان به سمت شهدا، سوق پیدا کرده است.

وی افزود: دیدن یک عکس از شهید و خواندن یک خط از وصیت‌نامه شهدا هم می‌تواند تلنگری برای شناخت بیشتر شهدا باشد.

الحصناوی که خود نیز یکی از خانواده شهداست، افزود: مدافعان حرم نه برای پول که برای ناموس و وطن رفتند. آن‌ها از خانه و خانواده دور شدند و جنگیدند، تا حریم اهل‌بیت (ع) حفظ شود.

این بانوی عراقی، گفت: عموی شهیدم «احمد الحصناوی» و پدرم با اشتیاق، علاقه و عقاید خود، در عراق و سوریه جنگیدند. در حالی که هیچ‌کس به آن‌ها اجبار نکرده بود و هیچ وعده مالی به آن‌ها نداده بودند.

این بانوی جوان عراقی، نحوه آشنایی‌اش با شهدا را سفر به وادی جبهه و جنگ از طریق راهیان نور عنوان کرد و گفت: اولین بار به‌واسطه دیدن عکسی از شهید همت، راه آشنایی با شهدا برایم آغاز شد و کم‌کم با راهیان نور آشنا شدم و بحمدالله امسال برای پنجمین سال است که به این سفر معنوی آمده‌ام.

این زائر سرزمین نور بیان کرد: هر بار اشتیاقم برای آمدن بیشتر می‌شود چرا که اعتقاد دارم سفر راهیان نور نه قسمت، نه همت، بلکه دعوت است.

وی در پایان گفت: تلاش می‌کنم اهل امربه‌معروف و نهی از منکر باشم چراکه این فریضه جزئی از واجبات و یکی از ویژگی‌های اخلاقی شهداست.

کلمات کلیدی : راهیان نور،تا شهدا

ابزار هدایت به بالای صفحه