شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 64029
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1397 _23:09:35
شهید ابراهیم هادی امتداد پوریای ولی است

چهارمین همایش شهید ابراهیم هادی، شهدای کانال کمیل و حنظله و شهدای مدافع حرم در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.

 

تا شهدا؛ در این مراسم که با حضور پرشور شهروندان برگزار شد، حجت‌الاسلام شهاب مرادی بیان کرد: حضور باشکوه عموم پسران، دختران و خانواده‌ها نشان می‌دهد که شهید ابراهیم هادی چقدر در دل ملت محبوب است.

وی خاطرنشان کرد: ابراهیم هادی هیچ‌گاه به دنبال اسم و نام نبوده است و قطعاً اگر شهید نمی‌شد و اکنون در جمع ما حاضر بود، هرگز سخن نمی‌گفت. همرزمان او نیز مانند او هستند. آن‌ها پرهیزگارانی هستند که رابطه عاشق و معشوقی با خدا برقرار کرده‌اند.

این خطیب یادآور شد: کاری که خداوند با دل شما کرده است به دلیل محبتی است که به ما و شهید ابراهیم هادی داشته است. به ابراهیم هادی پیشنهاد فرماندهی شد اما قبول نکرد چرا که اعتقاد داشت در پاک‌ترین شرایط مانند جبهه نیز، سقای رزمندگان بودن اجر بیشتری دارد. او عاشق گمنامی بود و اکنون اگر شهید نشده بود، ۶۱ سال سن داشت.

حجت‌الاسلام مرادی افزود: ای کاش زندگی شهید ابراهیم هادی سریال بشود. این از آرزوهای من است. ما باید در زندگی او و شهدایی همچون عباس بابایی و صیاد شیرازی تأمل کنیم؛ چرا که آن‌ها ما را به حیرت وامی‌دارند. ای کاش تصاویر این شهدا بدون درجه و نشانی از دسته یا رسته نظامی در کوچه‌ها نصب می‌شد؛ چرا که جوانان بیشتر با آن‌ها ارتباط می‌گرفتند.

وی گفت: شهید ابراهیم هادی امتداد پوریای ولی است. ما باید فتوتی را که او داشت، به جوانانمان بگوییم و سلوک و زندگی او را روایت کنیم. شهید محسن حججی و سایر شهدا نیز این‌چنین هستند. آن‌ها افرادی هستند که در تاریخ و نسل‌ها امتداد دارند. این شهدا به ما جهان‌بینی می‌دهند.

حجت‌الاسلام مرادی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نفوذ دشمن در فضای سایبری یادآور شد: گاهی آسیب‌هایی در فضای مجازی مشاهده می‌کنیم که مصداقی از نفوذ است. یک نمونه از آن مربوط به اظهار نظر در رابطه با ازدواج با شهدا بود. این مسأله کار اشتباه و نادرستی است و قطعاً دشمن طرحی دارد. توصیه می‌کنم دوستان هنگام برخورد با چنین اظهارنظرهایی تنها یک کلمه در فضای مجازی بگویند که کار شما نادرست است و از جدل یا بگو مگو خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما نباید خانواده و والدین شهدا را فراموش کنیم. آن‌ها نقش بسیار مهمی در تربیت فرزندانشان داشته‌اند. باید به دیدار آن‌ها برویم و به آن‌ها سرکشی کنیم.

در بخش پایانی این مراسم از آثار جدید انتشارات شهید ابراهیم هادی همچون کامبوزیا، شهید حججی و من زینبی‌ام رونمایی شد. همچنین تعدادی از خانواده شهدا و برگزیدگان جشنواره شهید ابراهیم هادی تقدیر شدند.

ابزار هدایت به بالای صفحه