شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 63943
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1397 _15:12:48
یادواره شهید حجت الاسلام قلی زاده دربروجن

همزمان باایام الله دهه فجر فاطمی و چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی،یادواره شهید مدافع حرم حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی قلی زاده درنمازخانه حوزه علمیه خواهران بروجن برگزار شد.

 

تا شهدا؛ در این مراسم که خانواده های معظم شهید، جمعی از مسئولین محلی، و طلاب حوزه علمیه خواهران بروجن حضورداشتند حجت الاسلام یدالله رحمانی ریاست حوزه علمیه خواهران استان با اشاره به ایام شهادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به ایراد سخن پرداخت.

امام جمعه بلداجی با اشاره به سخنان علامه حسن زاده آملی پیرامون فضایل شهید و شهادت گفت: شهدا همچون ائمه اطهار علیهم السلام  به تناسب مقام و منزلت خودشان نزد خداوند قرب و اجر دارند.

وی ادامه داد: شهدا زنده و نزد خداوند سبحان روزی می خورند، بسیاری از مردم با توسل به شهدا حاجت گرفتند.

حجت الاسلام رحمانی با مقایسه ایران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود:در عصر طاغوت ایران در خدمت سران کشورهای شرق و غرب بود و جهان این کشور  وابسته به بیگانگان می دانستند.

امام جمعه بلداجی ادامه داد:امام خمینی (ره)با تشکیل حکومت اسلامی به مردم عزت داد و دست استکبار جهانی را از غارت منافع کشور کوتاه کرد.

وی ادامه داد: وجود تحریم های ظالمانه دشمنان انقلاب اسلامی ، با تلاش و کوشش دانشمندان جوان ، ایران اسلامی در جایگاه علمی جهانی  مورد توجه قرار گرفته و حرف برای گفتن دارد.

مسئول حوزه علمیه خواهران به بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: کشور وابسته ایران در دوران ستم شاهی برای درمان بیماران نیازمند اطباء سایر کشورها ازجمله هند و پاکستان بود، اما به برکت جمهوری اسلامی امروزدرتمام رشته ها،پزشکانی متخصص ومتعهد داریم و برخی بیماران برای درمان از کشورهای مختلف به ایران اسلامی سفر و درمان خود را در بیمارستانهای ایران پیگیری می کنند.

  حجت الاسلام رحمانی به قدرت نظامی ایران اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: در دوران دفاع مقدس برای سیم خاردار که هم مصرف نظامی و غیر نظامی داشت وابسته بودیم، اما با مجاهدت دانشمندان بسیجی همچون شهید تهرانی ها قدرت موشکی ایران اسلامی چشم استکبار جهانی را خیره کرده و اجازه فکر کردن به حمله نظامی را از آنان گرفته است و به لطف خدا ایران اسلامی امن ترین کشور دنیاست.

امام جمعه بلداجی به صلابت و اقتدار ایران اسلامی اشاره کرد و  ادامه داد: موشک های نقطه زن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استکبارجهانی و شیطان بزرگ را حیران کرده است.

وی به تحمیل جنگ 8ساله به ایران اشاره کرد و گفت:دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی دو کشور مسلمان را با زیاده خواهی صدام مقابل هم قراردادند، در این نبرد با مجاهدت، فداکاری و ایثار رزمندگان اسلام و اقشار مختلف مردم و رهبری امام راحل ،ایران اسلامی پیروز و اتحاد و همدلی دو کشور ایران و عراق بعد جنگ تحمیلی و مرگ صدام، عمیق تر شد و مردم دنیا میزان محبت مردم دو کشور را  در اربعین حسینی مشاهده می کنند.

امام جمعه بلداجی اضافه کرد: در اربعین حسینی میلیونها انسان عاشق حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام با اقتدار و صلابت و با میزبانی مخلصانه و کریمانه مردم مومن عراق مسیر نجف تا کربلا را با ذکر ، مناجات، دعا و با شعار های "هیهات منا الذله"  ، "مرگ برامریکا "و "مرگ بر اسراییل" طی می کنند.

  حجت الاسلام رحمانی به لزوم بیان پیشرفت ها ایران اشاره کرد و گفت:اساتید ، علما و طلاب باید آثار و برکات انقلاب اسلامی را برای آحاد مردم بویژه نسل جوان جامعه بیان کنند.

امام جمعه بلداجی به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کردوافزود:رهبری امامین انقلاب،اتحاد، همدلی،تبعیت ازولایت فقیه وبصیرت ازعوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی درعرصه های گوناگون است.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی که در توطئه های خود تاکنون ناکام ماندند امروز با ایجاد تحریم ها و مسائل اقتصادی قصد دارند امید را از مردم بگیرندکه دراین زمینه هم به فضل خدا شکست خواهند خورد و مردم ولایتمدار ایران درسی فراموش نشدنی به استکبار جهانی خواهند داد.

تلاوت آیات نورانی قرآن مجید،سرودجمهوری اسلامی، خیر مقدم گویی ،نوحه و ذکر مصیبت از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم معنوی بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه