شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 63933
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1397 _08:25:02
یادواره شهدای روحانی مازندران برگزار شد

یادواره 400 شهید روحانی استان مازندران یکشنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع شهر نکا برگزار شد. 

تا شهدا؛ رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در این مراسم گفت: شهدای روحانی پرچم‌داران انقلاب و دفاع مقدس در دفاع از ولایت بوده و اکنون هم در دفاع از حرم از پیش قراولان هستند.
حجت الاسلام حیدر مصلحی افزود: روحانیت در طول انقلاب پیشگام بودند و در جنگ تحمیلی هم در رزمگاه نبرد جانانه وارد عمل شده و چهار هزار شهید روحانی در کشور بیانگر این مدعاست.
وی گفت: استان شهید پرور مازندران در طول دوران دفاع مقدس خوش درخشیده است و از بیش از 10 هزار شهید این استان، 400 شهید متعلق به قشر روحانی است که تقدیم انقلاب و اسلام در طول دفاع مقدس شد و هر کدام از این شهدا آیه های روشن و ناظر بر اعمال و رفتار ما و مدیریت جامعه هستند.
جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا افزود: شهدا در طول انقلاب، نظام، مردم و خانهواتده ها را مدیریت کردند و همان طور که سیدالشهدا(ع) جامعه را مدیریت می کند؛ این شهدا هم جامعه را در دوران مختلف مدیریت کرده و سر بزنگاه و در شرایط حساس به داد ملت رسیده اند.
مصلحی با اعلام این که دشمن در طول انقلاب دشمنی های مختلفی را علیه ما به راه انداخت است و از پنج سال گذشته استکبار برای وضعیت داخلی کشور برنامه ریزی کردند ، گفت: این انقلاب دارای ولی فقیه است و ملت ما با اطاعت از ولی فقیه در مسیر انقلاب و شهدا ثابت قدم هستند و ترفندهای دشمنان بر ما کارساز نیست.
وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به اینکه در طول دفاع مقدس حتی برای سیم خاردار در تحریم بودیم؛ یاداور شد: امروز وضعیت جامعه ما به گونه ای است که با دستان خود موشک می سازیم و ایران اسلامی اکنون در اوج قدرت است.
مصلحی افزود: بالا بردن نرخ دلار، افزایش ناترضایتی های عمومی و مواجه کردن نظام با چالش از برنامه های دشمنان بوده است که باید در بخش های مختلف مطالبه گری داشته و کشور را از دو قطبی شدن نجات دهیم.
وی گفت: امروز دشمن با استفاده از تمام توان داخلی و خارجی خود مشکلات اقتصادی را بر ما تحمیل کرده است و مهمترین راه برای مقابله با دشمن صبر در مقابل بحران و صبر همراه با مقاومت و استقامت و تقویت ولایتمداری است که از تاکیدات مهم معمار بزرگ انقلاب امام راحل بود.
شهرستان نکا در شرق مازندران بیش از 430 شهید تقدیم انقلاب و ارزش های اسلام کرده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه