شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 63923
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1397 _15:42:51
با زبان روزه به شهادت رسید

این زن بوشهری همراه با مردم در انقلاب ندای مرگ بر شاه میگفت تا از زیر بار ظلم رهایی پیدا کند و قبل از اینکه از خانه به قصد تظاهرات بیرون برود غسل کرده بود و با زبان روزه درسوم محرم به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

 

پیروزی انقلاب اسلامی را می توان در سرنگونی طاغوت و سرسپردگان آن به رهبری امام خمینی(ره) و رشادت و ازخودگذشتگی ملت شریف ایران و به ویژه شهدا و ایثارگران و خانواده معزز آنان در دوران انقلاب اسلامی مشاهده نمود که منجر به اهتزاز درآمدن پرچم حکومت دینی و آزادی و استقلال میهن اسلامی مان از چنگال حکومت شاهنشاهی گردید به گونه ای که جهان و جهانیان در برابر این همه اقتدار و پایداری و عظمت مبهوت و متحیر شدند.

 اینک در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی  با امام راحل(ره)، مقام عظمای ولایت(مدظله العالی) و آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی تجدید بیعت می کنیم و یاد و خاطره همه شهدا و به ویژه شهدای انقلاب اسلامی را گرامی می داریم و فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه ایثارگری را رمز ایستادگی و سرافرازی ملت غیور ایران می دانیم.

به مناسبت چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از زندگی نامه شهید زن بوشهری در ادامه با هم می خوانیم:

شهید سمنبر عالیپور در سال 2/6/1336 در دهستان سرمستان در خانواده ای فقیر و کم در آمد دیده بجهان گشود. و تا شش سالگی در روستا بسر برده بودند. اما به علت ظلم و ستمی که از طرف کدخدای محل به این خانواده میشود ناچار به دیر عزیمت می کنند  و در هفت در دیر به مدرسه میرود و اخلاقی بسیار خوب داشت و درس خوان بود.

همیشه شاگرد اول و ممتاز و از هر نظر به گفته مادرش بی نظیر بوده. خیلی خوشرو و متواضع و به موقع خدا را عبادت می کرده و یک سال هم افتخاری کلاس اول شبانه درس داده بخاطر اینکه کمکی کرده باشد و هیچگاه از نماز و روزه سرپیچی نمیکرد.

زمانی که انقلاب شروع میگردد مرتب در تظاهرات علیه رژیم طاغوت فریاد می زد . همراه با مردم ، مرگ بر شاه میگفت تا از زیر بار ظلم رهایی پیدا کند و زمانی که شهید شد ، قبل از اینکه از خانه به قصد تظاهرات بیرون برود غسل کرده و با زبان روزه درسوم محرم به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

راهش پر رهرو باد نامش گرامی باد. نظرش درباره انقلاب به گقته مادرش پیروزی اسلام بوده و سرنگون شدن رژیم کثیف پهلوی و پایدار بودن امام و علاقه خاصی نسبت به امام داشت اما متاسفانه به علت شهید شدن موفق نشد که امام را ببیند .

خیلی دوست داشت که امام از نزدیک ملاقات کند و پیامش به خانواده اش این بوده که ما را باید بروم و اقدام کنیم تا می توانیم از زیر بار ذلت خارج شویم مادرش می گوید می گفتم نرو مادر شهید می شوی در جواب گفت اگر من شهید بشوم اما برای دینم و برای اسلام کاری بسیار پسندیده است چون سرور شهیدان حسین ابن علی بخاطر اسلام و بخاطر مردم شهید شد ما که در مقابل آنها هیچ ارزش نداریم پیام خانواده شهید عالی پور پیروزی اسلام و امام و سرنگونی شدن صدام و آمریکای جنایتکار است.

ابزار هدایت به بالای صفحه