شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 63905
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1397 _00:14:31
یادواره شهیدان نوجوان انقلابی قم برگزار شد

یادواره 56 شهید نوجوان انقلابی قم، شنبه شب با حضور قشرهای مختلف مردم و خانواده معظم شهیدان در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

تا شهدا؛ در این یادواره که با نوحه خوانی و مداحی مداح اهل بیت(ع) به مناسبت شام غربیان شهادت حضرت زهرا(س) همراه بود، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در سخنانی با اشاره به ویژگی های امام خمینی(ره) بیان داشت: امام خود را خادم ملت می دانست و می گفت اگر من را به جای رهبر خادم خطاب کنید، بهتر است، چون نه شما سرباز من هستید و نه من سرباز شما هستم، همه ما سرباز امام زمان(عج) هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی میرباقری خاطرنشان کرد: امام با این حال وقتی در برابر آمریکا و ابرقدرت ها صحبت می کرد، به آنها می فرمود اگر با دین ما بجنگید با تمام دنیای شما می جنگیم.
وی سیره و روش امام را برگرفته از حضرت زهرا(س) دانست و گفت: دشمن قصد پراکنده کردن مردم از اطراف پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) را داشت، تا بواسطه گمراهی بر آنها مسلط شود، ولی حضرت فاطمه(س) جان خود را فدا کرد تا جامعه به مسیر خداپرستی و همراهی با ولایت بازگردد.
وی یادآور شد: حضرت امام نیز در برابر کفار ایستاد تا مردم را به سمت دین بازگرداند. 
در این یادواره، گروه سرود کانون های فرهنگی هنری مساجد قم در چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی، سرود خاطره انگیز «خمینی ای امام» را اجرا کرد. روایت گری و خاطره گویی یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز از دیگر بخش های این یادواره باشکوه بود.
قم بیش از 6 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که 56 تن از آنها در سنین نوجوانی به شهادت رسیده اند.

ابزار هدایت به بالای صفحه