شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[2 / 6 / 1398] تکلیف‌مداری در فرهنگ دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛
[2 / 6 / 1398] نگاهی به کتاب «انتخابی دیگر» یادنامه شهید سیدعل ...
[2 / 6 / 1398] همسر شهید یدالله سلیمانی؛
[2 / 6 / 1398] یک فرمانده دفاع مقدس؛
[2 / 6 / 1398] یک آزاده دوران دفاع مقدس روایت کرد؛
[2 / 6 / 1398] معرفی کتاب؛

 

کدخبر: 63903
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1397 _00:12:54
یادواره 51شهید دوران دفاع مقدس و پنج شهید گمنام کوهبنان برگزار شد .

همزمان با سالروز شهادت ام ابیها از ساعت ۱۰ صبح دهمین یادواره پنج شهیدگمنام به همراه هفدهمین یادواره شهدای شهر کوهبنان در مسجد جامع محله انصار شهرستان با حضور امام جمعه،فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و قضایی،اعضای ستاد دهه فجر شهرستان،جمعی از بسیجیان ،خانواده های معزز شهیدان ،جانبازان و ایثارگران و مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان برگزار گردید .

 

تا شهدا؛ همزمان با سالروز شهادت ام ابیها از ساعت ۱۰ صبح دهمین یادواره پنج شهیدگمنام به همراه هفدهمین یادواره شهدای شهر کوهبنان در مسجد جامع محله انصار شهرستان با حضور امام جمعه،فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین اجرایی و قضایی،اعضای ستاد دهه فجر شهرستان،جمعی از بسیجیان ،خانواده های معزز شهیدان ،جانبازان و ایثارگران و مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان برگزار گردید .

 طبق روال سالیان گذشته از ساعت 10 صبح روز شهادت مردم کوهبنان در قالب هیات های سینه زنی و زنجیر زنی با حضور در حرم مطهر شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به سمت مسجد جامع کوهبنان حرکت کردند .

 همه ساله در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) این مراسم با روضه خوانی ،مرثیه سرایی و عزاداری تجمعی محبان و عاشقان اهلبیت برگزار می شود و در پایان مراسم عزاداران فاطمی میهمان سفره اطعام بی بی دو عالم  بودند.

در این مراسم حجت الاسلام مهدی جعفری از فضلا و علمای شهر قم ضمن تسیلت سالروز شهادت بی بی دو عالم و گرامی داشت یوم الله 22بهمن گفت انسان در طریق کمال نیاز به اسوه و الگو دارد که حضرت زهرا (س) از بهترین و با ارزش ترین الگوهاست .

وی خاطر نشان کرد اصولی بر زندگی بی بی دو حاکم بوده که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا خصوصا شهدای احد از آن جمله است در سیره اهلبیت شهدا بهترین کسانی هستند که الگوهای با ارزشی انتخاب کردند .  

استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت شهدا یک شبه مسیر الی الله را طی کردند چون آنان بی رغبت به دنیا بودند البته آنان به خدا ،اهلبیت معرفت پیدا کردند که این مهم در وصیت نامه شهدا مشهود است .

وی ادامه داد وصیت نامه شهدا را حتما مطالعه کنیم آنان به اطاعت و عبادت خدا تاکید دارند آنان ناظر و حاضر هستند چون جانشان را به خاطر حضرت حق تقدیم کردند.

ایشان یادآور شد شهدا خدا را به خوبی شناختند لذا عاشق خدا شدند با قرائت قران رابطه خود را با خدا قوی تر کردند از طرفی شهدا معرفت خود به اهلبیت ، خصوصا بی بی دو عالم را افزایش دادند لذا حاضر شدند جان خود را در راه ولایت و رهبری تقدیم کنند. 

حجت الاسلام جعفری بیان داشت باید قدردان حضرت امام (ره)، شهدا ،ولایت و رهبری باشیم که ما را به خدا و اهلبیت نزدیک کردند و راه هدایت را برای ما همواره نمودند.

وی تصریح نمود شهدا روح خود را اوج دادند لذا به نماز اول وقت و کار کردن برای دین اهمیت می دادند،غسل جمعه و سجده های شبانه داشتند اینجاست که رزمنده ای خود را بر روی سیم خادار می اندازد تا دوستانش از روی بدنش عبور کنند و عملیات ادامه پیدا کند .

ایشان تاکید نمود حضرت زهرا(س) شهیده ای است که نه تنها ائمه بلکه همه عاشقان و ارادتمندان در گرفتاری ها و مشکلات به ایشان تمسک و توسل می جویند . 

ابزار هدایت به بالای صفحه