شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[23 / 4 / 1399] راز سنگ‌نوشته مزار شهید نیلچیان چیست؟
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «لبخند من انتقام است»؛
[23 / 4 / 1399] تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور؛
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «حاج قاسم خلبان»؛

 

کدخبر: 63295
تاریخ انتشار: 22 دی 1397 _18:18:18
تقدیر همسران شهدا از همسر جانباز مدافع حرم رضا سلمانی

جمعی از همسران شهدای مدافع حرم از همسر جانباز مدافع حرم«رضا سلمانی» تقدیر کردند.

 

 تا شهدا؛ همزمان با میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار همسر شهیدان داریوش درستی, حسین رضایی, قدیر سرلک, نوید صفری و محمد حسین مرادی از شهدای مدافع حرم صبح امروز(جمعه 21 دی 97) به دیدار همسر جانباز مدافع حرم رضا سلمانی رفته و از مجاهدت ها و جان‌فشانی‌های او در این مسیر پر افتخار تجلیل کردند.

در این دیدار شهید محمد حسین مرادی گفت که خداوند هر انسانی را بر مبنای صبرش می‌سنجد. کاسه صبرما در نزد خدا شهادت همسرانمان بوده و قطعاً من صبر پرستاری از جانباز را نداشتم و نمی‌توانستم از این وظیفه خطیر بربیایم.

او ادامه داد: قطعاً شما و همسران جانبازان صبرشان از ما بیشتر بوده که خداوند مقام پرستاری را به شما عطا کرده است. بر همین اساس بر خود وظیفه دانستیم که از باب وظیفه خدمت شما برسیم و قطعاً جزای تجلیل از زحمات شما را تنها خداوند می‌تواند عطا کند.

در ادامه همسر شهید رضایی در سخنانی خطاب به همسر جانباز مدافع حرم گفت که همسران ما در این مسیر مقدس و پرافتخار به شهادت رسیدند ولی پرستاری از جانباز سخت بوده و لیاقت می خواهد که اکنون این لیاقت نصیب شما شده است.

او سخنانش را ادامه داد و گفت که همسران ما یک بار به شهادت رسیدند ولی همسر شما ذره ذره شهید می‌شود.

همسر جانباز رضا سلمانی نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور و تقدیر همسران شهدای مدافع حرم از وی گفت که خداوند را شاکر هستم که لیاقت پرستاری از یک جانباز حریم اهل بیت را به من عطا کرد و این یک هدیه الهی برای من بود.

او بیان کرد: درست است که این اتفاق برای من بسیار سخت بود اما سختی‌ها با کمک اهل بیت آسان می‌شود و من از این بابت بسیار خوش‌حال هستم.

جانباز مدافع حرم رضا سلمانی که سال 95 در آزادسازی شهر «العیس» از ناحیه پا به درجه جانبازی نائل شده, در سخنانی این اقدام همسران شهدای مدافع حرم را اقدامی بسیار زیبا و ارزشمند خواند و گفت که این تقدیر برای خانواده ما بسیار ارزنده است و توفیق می خواهد خانواده شهید از ما تقدیر کند.

در پایان این دیدار تندیس منقش به فرش متبرک حرم امام رضا(ع) و لوح تقدیر به نیابت از همسران شهدای مدافع حرم به همسر جانباز مدافع حرم رضا سلمانی اهدا شد.

در حاشیه این دیدار, زهرا امامی همسر شهید مدافع حرم «محمد حسین مرادی» و مدیر عامل موسسه فرهنگی رباب در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا به فعالیت‌های مؤسسه رباب اشاره کرد و گفت: طرح تقدیر از زحمات و فداکاری های همسران جانبازان مدافع حرم به مناسب میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار توسط همسران شهدای مدافع حرم سال گذشته در 4 استان کشور انجام شد.در این طرح تعدادی از همسران شهدای مدافع حرم به نمایندگی از همسران شهدای مدافع حرم و مؤسسه رباب به دیدار همسر جانباز مدافع حرم رفته و با اهدای هدایا و لوح تقدیری از مجاهدت های آنان تقدیر می‌کنند.

همسر شهید مرادی ادامه داد و گفت که امسال همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار این طرح به صورت همزمان در 6 استان تهران، قم، اصفهان، فارس، خوزستان و مازندران انجام خواهد شد. همسر جانباز مدافع 55 درصد رضا سلمانی در استان تهران, همسر جانباز مدافع 55 درصد فاطمیون مهدی واحدی در استان قم, همسر جانباز 70 درصد مدافع محمد رحمانی در استان خوزستان, همسر جانباز مدافع 50درصد حسین مجیدی سرشت در استان فارس, همسر جانباز مدافع 47 درصد مهدی سیفی در استان مازندران و همسر جانباز 35 درصد یاسر محمدی استان اصفهان از جمله خانواده جانبازان مدافع حرمی هستند که در این طرح از زحمات آنها تقدیر می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه