شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 4 / 1398] خاطره‌ای از یک جانباز دفاع مقدس؛
[4 / 4 / 1398] برشی از زندگی شهید «مهدی قدیری»؛
[4 / 4 / 1398] گزارش خبرنگار از دیدار و گفت‌وگو با پدر شهید غل ...
[4 / 4 / 1398] روایت علی اصغر گرجی زاده از قرارگاه خاتم۴؛
[5 / 4 / 1398] مدیرعامل سابق کانون جهادگران جهاد سازندگی یزد:
[4 / 4 / 1398] حمید داوودآبادی؛
[4 / 4 / 1398] برگزیده جشنواره عمار؛

 

کدخبر: 63254
تاریخ انتشار: 20 دی 1397 _23:00:40
تقدیم ۱۷۷ شهید سوادآموزی و ۴۱ هزار شهید معلم و دانش‌آموز به انقلاب اسلامی

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی از تقدیم ۱۷۷ شهید سوادآموزی و ۴۱ هزار شهید معلم و دانش‌آموز به انقلاب اسلامی خبر داد.

تا شهدا؛ علی باقرزاده در نخستین یادواره شهدای سوادآموزی لرستان که در حوزه هنری لرستان برگزار شد، بیان کرد: از جمله عقاید شیعیان اعتقاد به ناظر بودن شهداست
وی به تقدیم ۱۷۷ شهید سوادآموزی و ۴۱ هزار شهید معلم و دانش‌آموز در سطح کشور اشاره کرد و افزود: بشریت در طول سال‌های زندگی از گرسنگی جهل و جنگ رنجیده شده است.

باقرزاده با ذکر این مطلب که جایی‌که جهل باشد درگیری و جایی‌که درگیری باشد فقر ایجاد می‌شود، ادامه داد: در سال‌های شکل‌گیری و قوام تمدن ایران با جنگ‌های مختلفی مواجه بودیم و در هر جنگی بخشی از کشور را از دست دادیم اما جنگی که ما از آن با عنوان دفاع مقدس یاد می‌کنیم جز جنگ‌هایی بود که دارای چندین هدف بود و یک متر از کشور جدا نشد.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی دفاع مقدس را جز محدود جنگ‌هایی طول تاریخ دانست که ۳۲ کشور در مقابل یک کشور ایستاد، ادامه داد: جنگ تحمیلی ۲۹۰۰ روز به درازا کشید به‌طوری‌که به‌لحاظ آماری۱۴۷۰ کیلومتر خط مقدم داشته و ۱۸۷ هزار شهید، ۴۰ هزار آزاده ۳۰۰ هزار مجروح و جانباز تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی دشمنی آمریکا و استکبار با ایران اسلامی را کینه دیرینه برشمرد و گفت: یک زمان جنگ ما جنگ سخت بود در یک مقطع جنگ ما به‌صورت نیمه سخت بود اما امروز میدان خطرناکتر برای مبارزه با ملت ما باز شده و آن جنگ نرم است.

باقرزاده به تلاش رسانه‌ای  دشمن برای تشکیک در باورها اشاره کرد و گفت:  ایتکبار به دنبال دامن زدن به اعتقادات، تمسخر آداب و رسوم هویت حجاب امر به معروف هویت ماست.

رئیس نهضت سوادآموزی تخریب محافل ملی را از دیگر توطئه‌های دشمن دانست و گفت مفاخر ما هویت و فرهنگ کشور ما هستند این در حالی‌است که استکبار به‌دنبال تخریب خط و زبان ماست.

وی رمز جاودانگی انقلاب را خدمت به مردم برشمرد و با ذکر این مطلب که سرود ملی خلاصه ارزش‌های کشور است، اضافه کرد: بزرگ‌ترین گنجینه خاطرات کشور خاطرات شهداست.

باقرزاده گفت: نخستین یادواره شهدای سوادآموزی لرستان بیست و یکمین یادواره‌ شهدای سوادآموزی است که در سطح استان‌ها برگزار می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه