شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 12 / 1397] شهید شهرام نوروزی؛
[25 / 12 / 1397] مسئول کمیته امنیت قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه ...
[26 / 12 / 1397] فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب؛
[26 / 12 / 1397] شهید فردین گروسی؛
[25 / 12 / 1397] در منزل شهید صمد رضاقلیزاده برگزار شد؛
[25 / 12 / 1397] فرمانده بی نشان لشگر عاشورا؛
[25 / 12 / 1397] امام جمعه خرمشهر در ویژه برنامه جشنواره ملی ره ...
[25 / 12 / 1397] معاون هماهنگ کننده سپاه ولی عصر(عج)خوزستان در ...

 

کدخبر: 63249
تاریخ انتشار: 20 دی 1397 _18:43:20
کتاب 'شهربانو' روایتگر دلبستگیهای یک مادر شهید رونمایی شد

رمان 'شهربانو' نوشته 'مریم قربانزاده' که روایتگر سالهای دلبستگی یک مادر شهید است طی مراسمی با حضور همسران و مادران شهدا، نویسندگان مطرح کشور، هنرمندان استانی و مسئولان آستان قدس رضوی در مشهد رونمایی شد.

تا شهدا؛ به گزارش روز پنجشنبه موسسه انتشاراتی 'به نشر' یکی از داستان نویسان مطرح کشور در این مراسم گفت: 
هنگام مطالعه 'شهربانو' به شدت شیفته آن شدم، به این رخداد باید به شکل دیگری نگاه کرد، زیرا نویسندگان مدام سعی دارند دو کار را به شکل جدی دنبال کنند به این معنا که اثری که نوشته اند، هم داستان و هم واقعی است و معمولا بین این دو مقوله می مانند و این مساله به شدت به حوزه ادبیات آسیب می زند.
سعید تشکری افزود: رمان شهربانو داستانی است که محصول کار نویسنده است به این معنا که نویسنده جدیدی ظهور پیدا کرده و ادبیات شهری نوشته است و ادبیات شهری مشهد به واسطه آن، ورود ملی پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: فردی بدون ورود به گعده نویسندگان، داستانی نوشته و خود را در حد یک نویسنده مطرح کرده لذا در این راستا یک کشف ادبی بزرگ نیز صورت گرفته است.
این داستان نویس برجسته کشور گفت: من در برابر کتاب 'شهربانو' تعظیم می کنم و اگر ادبیاتی در آینده بخواهد یک مادر داشته باشد، قطعا رمان 'شهربانو' است. 
یکی از بازیگران تئاتر خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: نثر روان این اثر سبب می شود مخاطب در قعر داستان نفوذ کند و قصه در این کتاب، بسیار روان توصیف شده است.
پرستش سلطانی افزود: تصویرسازی اجزای جملات و شخصیت پردازی های بسیار خوب، 'شهربانو' را به اثری بسیار خواندنی و جذاب تبدیل کرده و این اثر می تواند به اثری بی نظیر در حوزه تئاتر مقاومت تبدیل شود. 
یکی دیگر از بازیگران و کارگردانان تئاتر خراسان رضوی هم گفت: رمان 'شهربانو' می تواند یک اثر بی نظیر در صحنه تئاتر باشد، به نظر می رسد در حوزه تئاتر مقاومت در این 10 سال اخیر از نگارش متون نمایشی که بتواند با تماشاگر امروز ارتباط برقرار کند، خیلی فقیر هستیم.
محمد جهان پا اظهار امیدواری کرد، با تبدیل رمان شهربانو به نمایشنامه بتوان نمایش بسیار زیبایی را در صحنه تئاتر اجرا کرد.
محمد علی چمی گوی، مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: کتاب 'شهربانو' ظرفیت تبدیل به نمایشنامه یا فیلمنامه را دارد، آثار خوب از نظر متن در عرصه نمایش اندک است و می توان با اقتباس از چنین آثاری تئاتر یا فیلم های بسیار خوبی تولید کرد.
در این مراسم رمان شهربانو با حضور نویسنده اثر، همسر شهید رفیعی، همسر شهید ابوحامد و مادر شهید یاراحمدی و جمعی از مدیران و مسئولان فرهنگی رونمایی شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه