شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 4 / 1398] خاطره‌ای از یک جانباز دفاع مقدس؛
[4 / 4 / 1398] برشی از زندگی شهید «مهدی قدیری»؛
[4 / 4 / 1398] گزارش خبرنگار از دیدار و گفت‌وگو با پدر شهید غل ...
[4 / 4 / 1398] روایت علی اصغر گرجی زاده از قرارگاه خاتم۴؛
[5 / 4 / 1398] مدیرعامل سابق کانون جهادگران جهاد سازندگی یزد:
[4 / 4 / 1398] حمید داوودآبادی؛
[4 / 4 / 1398] برگزیده جشنواره عمار؛
[4 / 4 / 1398] سالروز شهادت «علی هاشمی»؛

 

کدخبر: 63247
تاریخ انتشار: 20 دی 1397 _16:03:32
بیستمین یادواره ۱۳۶ شهید والامقام رضوانشهر برگزار می‌‌شود

قاسمی گفت: یادواره ۱۳۶ شهید رضوانشهر و یادبود پنج شهید گمنام و تنها شهید خدمت آتش نشان این شهرستان برگزار می‌شود.

 

تا شهدا؛ «سیداکبر قاسمی» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: عشق به شهدا در قلوب مردم و برگرفته از فرهنگ عاشورایی است.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر با بیان اینکه جامعه نیازمند تقویت روحیه گذشت و ایثاراست و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب رشد روحی و معنوی وحل بسیاری از مشکلات در جامعه می شود، افزود: شهیدان مقاومت و پویایی جامعه را تضمین می‌نمایند و به جامعه ظرفیت روحی می‌بخشند و ضعف و سستی را ازبین می‌برند.

وی، شهادت را همچون شربتی دانست که هر کسی توان نوشیدن آن را ندارد، گفت: مگر اینکه از تمام قیدهای ظاهری اعم از مال و جان و... خود گذشته باشد و بخواهد این همه را در راه حق علیه باطل فدا کند.

قاسمی با بیان اینکه روز به روز باید نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه ما رواج پیدا کند، تصریح کرد: باید خاطر شهدا را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگه داشت.

*عزت امروز اسلام و مسلمانان ثمره خون شهداست

وی با اشاره به اینکه عزت امروز اسلام و مسلمین ثمره خون شهداست، خاطرنشان کرد: زندگی جوانان امروز باید با الگوگیری از سیره شهدا باشد و شهدا بهترین الگوی اخلاقی برای جوانان عزیز هستند.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر با بیان اینکه شهدا دارای خصوصیات ویژه شامل،«همت بزرگ، عزت نفس، روحیه قوی، عدم وابستگی به دنیا» بودند، اظهار کرد: از منظر قرآن، شهادت و جهاد در راه خدا سعادت ابدی را برای انسان به دنبال دارد.

قاسمی، اخلاص، ولایتمداری و ایمان را از مهم‌ترین خصویات شهدا عنوان کرد و افزود: امروز باید همه ما ایمان و باورقلبی به وعده نصرت الهی داشته باشیم و باهمین باور و اعتقاد تا امروز پیشرفت‌های بسیار ارزشمندی در انقلاب اسلامی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس و شهدا به ما آموخت درباره امنیت ملیمان منتظر هیچکس نمانیم و هر جا احساس کنیم امنیت ملی ما در خطر است با درایت و شجاعت اقدام کنیم، گفت: راه برون‌رفت از مشکلات امروز بازگشت به دستاوردهای دوران درخشان دفاع مقدس و سیره شهدا عزیز است.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر با اشاره به اینکه شهدا و سیره شهدا به ما آموخت نمی‌توان امنیت ملی را از بیرون خرید، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: جنگ را در یک مرحله پشت سرگذاشته‌ایم اما دفاع همچنان باقی است لذا امروز نیاز است که با زنده نگه داشتن یاد خاطره شهدا در جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن در جامعه و نسل‌های جدید اقدامات لازم توسط همه صورت گیرد.

قاسمی با بیان اینکه بیستمین یادواره 136 شهرستان و یادبود پنج شهید گمنام و تنها شهید خدمت آتش نشان شهرستان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این یادواره روز شنبه(29دی) با سخنرانی آیت‌الله رمضانی، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری و با مداحی حاج رسول خدادادیان و با روایتگری کربلایی محمد لطیفی در مسجد غریبنده برگزار می‌شود.

ابزار هدایت به بالای صفحه