شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[19 / 9 / 1398] برگرفته از وصیت‌نامه شهید ادریس‌آبادی؛
[19 / 9 / 1398] شهید رجبی تختی خطاب به همسرش:
[20 / 9 / 1398] محله‌ای که بوی شهادت می‌دهد؛
[20 / 9 / 1398] مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل؛
[20 / 9 / 1398] به مناسبت ۲۰ آذر سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب؛
[20 / 9 / 1398] «شیاکوه» لرزید؛

 

کدخبر: 63244
تاریخ انتشار: 20 دی 1397 _15:58:44
یادواره شهدای نهضت سوادآموزی لرستان برگزار شد

یادواره ۱۳ شهید نهضت سوادآموزی استان لرستان برگزارشد.

 

تا شهدا؛ رضا زینی وند در مراسم یادواره 13 شهید نهضت سوادآموزی لرستان که در سالن همایش حوزه هنری با حضور معاون وزیرآموزش و پرورش و رئیس نهضت سوادآموزی کشور و مسئولان استانی برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند در قران کریم بارها از مقام وجایگاه شهید و شهادت سخن می گوید،  اظهار داشت: شهادت سرچشمه زلال فیض الهی است که به روی همه بندگان باز است، بابی از باب الله  که هرکسی ورود نمی کند مگر شایسته ورود به این باب باشد.

وی افزود: به تعبیر شهید مطهری هرقطره خون شهید چشمه زلال و جوشانی ایجاد می کند که در رگ تک تک افراد جامعه جاری می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش لرستان  با اشاره به عظمت وجایگاه روز عاشورا عنوان کرد: روز عاشورا یک روز است اما ارزش این روز به برکت خون شهدای ریخته شده  به ویژه امام حسین(ع) به عظمت و وسعت همه تاریخ بشر است روزی که سبب عزت واحیا  دین اسلام شد.

وی بیان کرد: وجود بیش از 187 شهید فرهنگی، 907 دانش آموز و 13 شهید نهضت سواداموزی در استان گویای این است که فرهنگیان درطول هشت سال دفاع مقدس در جهبه های حق علیه باطل حضور و نقش بی بدیلی در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس داشته اند.

زینی وند مقدم رمز تداوم انقلاب ، استقلال وامنیت  کشور را زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا و تکریم خانواده ها عنوان کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا جزو تکالیف ما است ، شهدا نیازی به این مراسم و مجالس ندارند بلکه این ما هستیم که برای تجدید روحیه وقوا باید یاد و شهدا را زنده نگه داریم 

ابزار هدایت به بالای صفحه