شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[1 / 11 / 1397] به مناسبت فرارسیدن سال نوی میلادی؛
[1 / 11 / 1397] امام جمعه اصفهان؛
[1 / 11 / 1397] ۱ بهمن ۱۳۶۶؛
[1 / 11 / 1397] در دامغان؛
[1 / 11 / 1397] قدردانی از مقام والای شهدا و خانواده های معظم آ ...
[1 / 11 / 1397] خواسته مادر شهید از مسئولان؛
[1 / 11 / 1397] با حضور پر شور مردم و مسئولین صورت گرفت؛
[1 / 11 / 1397] فرمانده سپاه ناحیه عشایر استان؛
[1 / 11 / 1397] وصیت‌نامه شهید؛
[2 / 11 / 1397] هویت پیکر مطهر شهید علیرضا زیبرم شناسایی شد؛
[1 / 11 / 1397] فرزند شهيد اندرزگو در نشست رونمايی از کتاب گلست ...
[2 / 11 / 1397] فرمانده سپاه عاشورا؛

 

 

کدخبر: 63222
تاریخ انتشار: 19 دی 1397 _18:59:15
۵ شهید در یورش دژخیمان آل سعود به القطیف
آمار شهدای یورش گسترده نظامیان آل سعود به منطقه شیعه‌نشین القطیف در شرق عربستان به پنج نفر افزایش یافت.
 

تا شهدا؛ رسانه‌های رسمی آل سعود از تجاوز نظامیان این رژیم به مردم منطقه شیعه‌نشین القطیف در شرق عربستان خبر داده بودند. این رسانه این تجاوز را به زعم خود عملیات پیشدستانه خوانده بودند که در محله الجش در استان القطیف صورت گرفت که به گزارش این رسانه‌ها، دو نفر شهید و دو نفر دیگر بازداشت شدند.

منابع محلی در القطیف  از افزایش آمار شهدا به پنج نفر خبر داده‌اند . به گفته این منابع،‌ نظامیان سعودی محله‌های مسکونی در مناطق الجش و ام الحمام  القطیف را هدف حملات خود قرار دادند که در نتیجه آن، پنج نفر به شهادت رسیده‌اند. این یورش گسترده دوشنبه هفتم ژانویه(۱۷ دی) انجام شده است.

به گفته این منابع، نظامیان سعودی با خودروهای جنگی خود به این مناطق یورش برده و حملاتشان همچنین به بروز آتش‌سوزی در مزرعه‌ای بین مناطق الجش و  ام الحمام و نیز تخریب برخی منازل منجر شد که این اقدامات وحشیانه سبب به وجود آمدن رعب و وحشت در میان مردم شد.

شاهدان گفتند نظامیان سعودی به صورت گسترده به سمت مناطق مسکونی مملو از جمعیت و نیز به سمت خودروها و منازل آتش گشودند و کودکان و دانش آموزان هم در داخل مدارس خود محاصره شدند، نظامیان سعودی سرانجام پس از چندین ساعت محاصره القطیف شامگاه دوشنبه به محاصره این مناطق پایان دادند.

با شهادت این پنج جوان در شامگاه دوشنبه، آمار شهدا در  شرق عربستان که یا ترور شدند یا با شمشیر اعدام یا تحت شکنجه شهید شدند، از ابتدای جنبش مردمی در سال ۲۰۱۱ در القطیف به ۹۰ شهید افزایش یافته است، رژیم سعودی همچنان از تحویل پیکرهای ۳۱ شهید به خانواده‌هایشان خودداری می‌کند.

شرق عربستان از سال ۲۰۱۱ میلادی در اعتراض به بی‌عدالتی و «توزیع ناعادلانه ثروت» صحنه اعتراضات شدید علیه خاندان آل سعود بوده است.حکومت عربستان این اعتراض‌ها را سرکوب کرده است که در نتیجه آن تاکنون بیش از ۲۰ نفر از معترضان به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.رژیم سعودی همچنین شمار زیادی از شهروندان را بازداشت و آن‌ها را به اعدام محکوم کرده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه