شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[4 / 4 / 1398] خاطره‌ای از یک جانباز دفاع مقدس؛
[4 / 4 / 1398] برشی از زندگی شهید «مهدی قدیری»؛
[4 / 4 / 1398] گزارش خبرنگار از دیدار و گفت‌وگو با پدر شهید غل ...
[4 / 4 / 1398] روایت علی اصغر گرجی زاده از قرارگاه خاتم۴؛
[5 / 4 / 1398] مدیرعامل سابق کانون جهادگران جهاد سازندگی یزد:
[4 / 4 / 1398] حمید داوودآبادی؛
[4 / 4 / 1398] برگزیده جشنواره عمار؛

 

کدخبر: 63220
تاریخ انتشار: 19 دی 1397 _18:56:46
مراسم سالگرد شهادت محمد قبادی برگزار می‌شود

 «حاج محمد قبادی» پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت، قطع نخاعی و بیماری، دی‌ماه ۹۶ به یاران شهیدش پیوست. 

تا شهدا؛ «حاج محمد قبادی» پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت، قطع نخاعی و بیماری، دی‌ماه ۹۶ به یاران شهیدش پیوست. به همین مناسبت، مراسم یادبود و سالگرد آن شهید از ساعت ۱۴  در روز جمعه ۲۱ دی‌ماه در مسجد نظام‌مافی (واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی، بعد از سه‌راه جنت‌آباد) برگزار خواهد شد.

محمد قبادی سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شد و در ۲۰ سالگی برای دفاع از دین و میهن در جبهه‌ حاضر شد و در فروردین سال ۱۳۶۲ در حالی که عضو واحد تخریب تیپ سیدالشهدا (ع) بود، در جریان عملیات «والفجر یک» در شمال فکه مجروح شد و به درجه رفیع جانبازی رسید.

این رزمنده جانباز پس از مجروحیت مدتی در آسایشگاه جانبازان ثارالله بستری بود. بعد از مدتی ازدواج کرد و خداوند فرزند پسری به او عطا کرد. محمد قبادی لیسانس حقوق را از دانشگاه تهران اخذ کرد و مدتی هم به تحصیلات حوزوی پرداخت. از ویژگی‌های بارز او خوش‌رویی و مردمداری‌اش بود که با اکثر جانبازان ارتباط صمیمی داشت و به کارها و مشکلات‌شان رسیدگی می‌کرد.

شهید قبادی از افراد فعال در انجمن جانبازان نخاعی بود و رابط این انجمن با جانبازان شهرستانی بود و مسائل و مشکلات آنان را به انجمن و مسئولان ذیربط انتقال می‌داد. از اواخر سال ۱۳۹۴ علاوه بر مشکلات عدیده‌ای که به خاطر وضعیت سخت جسمی و عارضه قطع نخاعی‌اش داشت، به بیماری سرطان نیز دچار شد و دردهای شدیدی در نواحی مختلف بدنش او را رنج می‌داد. طی دو سالی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کرد مدام در راه بیمارستان‌های تهران و خانه در رفت و آمد بود و سرانجام بعدازظهر روز جمعه ۲۲ دی‌ماه ۹۶ به شهادت رسید.

ابزار هدایت به بالای صفحه