شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[30 / 4 / 1398] انتشارات شهید کاظمی به زودی کتاب «در جست‌وجوی م ...
[30 / 4 / 1398] وحشت منافقین از شهید ادیبان؛
[30 / 4 / 1398] گفت‌وگویی با فرزند شهید سردار حاصل احمدی؛
[31 / 4 / 1398] سردار حق­‌طلب خبر داد؛

 

کدخبر: 62079
تاریخ انتشار: 22 آبان 1397 _19:44:12
انتشار بخشی از زندگی‌نامه شهید حسن طهرانی مقدم برای اولین‌بار

معصومه سپهری، نویسنده کتاب زندگی‌نامه شهید حسن طهرانی مقدم، همزمان با سالروز شهادت این شهید بزرگوار، بخشی از این کتاب را برای نخستین‌بار منتشر کرد.

 

تا شهدا؛ معصومه سپهری نویسنده کتاب های «لشکر خوبان» و «نورالدین پسر ایران» که در حال حاضر مشغول نگارش زندگی نامه شهید حسن طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران است، همزمان با هفتمین سالروز شهادت این شهید بزرگوار، بخشی از این کتاب را برای نخستین بار منتشر کرد که در ادامه می خوانید:

حاج آقا! این مهندسی که تازه اومده تو دفتر ما، کارش خیلی خوبه، خیلی خوب شد اومد. ظاهرش مثل ماها نیست ولی... تا گفت ظاهرش مثل ماها نیست، حاج حسن(طهرانی مقدم) سرش را بلند کرد و زل زد به محسن!

محسن فهمید که دسته گل به آب داده، برای جبران حرفش گفت:« حاج آقا! منظورم اینه مثل ماها تیپش مذهبی نیست...»

دو فرمانده؛ شهید حسن طهرانی مقدم در کنار شهید حاج داوود کریمی، فرمانده وقتِ سپاهِ تهران، اسفند 1360

انتظار داشت حاج حسن تأییدش کند یا دیگر آن طورِ خاص، نگاهش نکند اما حاجی زد توی برجکش:

- خب! حالا مثلاً ماها که ظاهر مذهبی داریم، چی هستیم؟!... ببین محسن! من، صد تا آدمِ یقه باز با گردن بند طلا را تو کارم بیارم، بهتر از یه دونه ازین آدماییه که یقه شونو همچین محکم بستن که خون به مغزشون نمی رسه! ... آدمایی با ظاهر مذهبی که هیچ کاری ازشون برنمیاد و مثلا اهل نمازن اما هر روز، زیرآبِ صد نفرو می زنن به دردی نمی خورن...»

حسن مقدم در کار بزرگش، با طیف بزرگی از افراد در ارتباط بود، از افراد دانشمند و صنعتگر و تاجر و مهندس و ... از مؤمن های خیلی حزب اللهی تا افرادی که فقط عِرق مِلی و وطن پرستی شان، آنها را دور حسن جمع کرده بود. هنر حسن، ارتباط درست و احترام به همه آنها بود. او مثل یک روانشناس ِ خبره می دانست با هر کس چطور رفتار کند... .

ابزار هدایت به بالای صفحه