شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 61957
تاریخ انتشار: 14 آبان 1397 _22:49:27
برگزاری یادواره شهدای دانش آموز سبزوار

یادواره ۱۶۸ شهید دانش آموز بسیجی سبزوار امروز به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی برگزار شد.

 

تا شهدا؛ مرکز خراسان رضوی، یادواره ۱۶۸ شهید دانش آموز بسیجی سبزوار امروز به مناسبت هفته بسیج برگزاری یادواره شهدای دانش آموز سبزواردانش آموزی در سالن کاشفی مجتمع اسرار این شهر برگزار شد.

مدیر حوزه علمیه سبزوار در این مراسم گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا و آشنایی نسل جدید با آرمانهای انقلاب، امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با ولایت فقیه از اهداف برگزاری یادواره های شهدا است.

حجت الاسلام رمضانعلی ثباتی مقدم افزود: امروز تهدید جدی انقلاب اسلامی آسیب فرهنگی است و دشمن تلاش می کند نسل جوان را از اعتقادات و مبانی فرهنگ اسلام دور کند از این رو ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه آنها را در برابر تهدیدهای دشمنان بیمه می کند.

وی گفت: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام برابر تمامی ابرقدرتهای شرق و غرب با تکیه بر ایمان به خدا، وحدت و حرکت در مسیر ولایت ایستادگی کرده و اجازه تجاوز به دشمن ندادند.
مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در این مراسم گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین دانش آموزان خواندن کتابهایی با موضوع ایثار و جوانمردی شهدا ضروری است.

حسن محرابی افزود: در یک سال گذشته، ۴۵ یادواره شهدا در سطح مدارس و محلات شهرستان سبزوار برگزار شده و 2 هزار و 700 اثر پژوهشی و ۱۶ کتاب و دلنوشته دانش آموزی درباره شهدا و وصیت نامه های آنها تهیه شده است.
اجرای سرود و تجلیل از فرزندان ممتاز و خانواده های شهدا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه