شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 61944
تاریخ انتشار: 14 آبان 1397 _10:53:29
60 یادواره شهید در ابرکوه برگزار شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابرکوه گفتد: از ابتدای سال 1397تاکنون برای ترویج فرهنگ شهادت در میان قشرهای مختلف جامعه، 60 یادواره و بزرگداشت شهدا در این شهرستان برگزارشده است .

تا شهدا؛ مصطفی کریمی روز دوشنبه در آستانه برگزاری یادواره 275 شهید شهرستان به خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری یادواره‌ها به مناسبت‌های مختلف تا پایان سال جاری همچنان ادامه دارد. 
وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری برای زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا که کمتر از شهادت نیست، اظهار داشت : باید جانفشانی شهدا ، ایثارگران و رزمندگان اسلام را برای نسل امروز جامعه تبیین کنیم. 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابرکوه یادآور شد: اقتدار و عظمتی که امروز ایران در دنیا دارد ، مدیون ازخودگذشتگی شهدا ، جانبازان و خانواده‌های آن‌هاست. 
کرمی بابیان اینکه ایثار و فداکاری شهدا و خانواده معظم شهدا ، الگویی بی‌نظیر برای جهان اسلام شدند، تصریح کرد: جهانیان به شهامت و فداکاری شهدا و ایثارگران ایران اسلامی اذعان دارند . 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابرکوه یادآور شد: شهدای ما با اطاعت از امام خمینی (ره) در میدان‌های جنگ حضور یافتند و جان خود را نثار کردند و اکنون مهمترین وظیفه ما عمل به وصایای شهدا و حرکت در مسیر شهدا و ولایت است. 
این مسئول رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثارگران ابرکوه بابیان اینکه شهدا و ایثارگران از افتخارهای تاریخ هستند، بیان کرد: تجلیل از ایثارگران و بزرگداشت شهدا ،جامعه را در برابر توطئه‌های دشمنان و استکبار جهانی بیمه کرده است . 
وی خاطرنشان کرد: یادواره 275 شهید شهرستان چهارشنبه هفته جاری همزمان با شب شهادت امام رضا (ع) در تکیه ابوالفضل (ع) محله « دربقلعه» این شهر برگزار شود . 
ابرکوه 275 شهید، 570 جانباز و 33 آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است. 
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در 140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد. 

ابزار هدایت به بالای صفحه