شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[26 / 8 / 1397] شهید علی قزلباش؛
[26 / 8 / 1397] با حضور معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح؛
[26 / 8 / 1397] همگام با کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی؛
[26 / 8 / 1397] به یاد شهید رزاق چراغی؛
[26 / 8 / 1397] روابط عمومی ناحیه کوهبنان؛
[26 / 8 / 1397] همگام با کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی؛
[26 / 8 / 1397] روابط عمومی ناحیه انار؛
کدخبر: 61632
تاریخ انتشار: 19 مهر 1397 _17:19:36
بیست و پنجمین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان برگزار شد

بیست و پنجمین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان با عطر و بوی شهید همدانی و سخنرانی محمدباقر قالیباف در تالار معلم همدان برگزار شد.

 

به گزارش تا شهدا به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، بیست و پنجمین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت استان همدان، امروز با حضور یادگاران دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا در تالار معلم همدان برگزار شد.

در این آیین که مصادف با روزهای شهادت سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی برگزار شد با پخش تصاویری از حضور وی در دوران دفاع مقدس و اربعین حسینی، یاد و خاطره این شهید بزرگوار گرامی داشته شد.

شهردار همدان هم با اشاره به اقدامات شهرداری همدان برای گسترش فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه اظهار داشت: این نهاد در دوران دفاع مقدس در اندازه بضاعت و توان از جبهه‌های نبرد پشتیبانی کرده و برای ایجاد پدافند غیرعامل در سطح شهر هم تلاش کرد و پس از جنگ هم شورا و شهرداری با نام‌گذاری معابر به نام شهدا، نصب تصاویر شهدا در ورودی کوچه‌ها و کمک به برگزاری یادواره شهدا در این زمینه اقدام کرده است.

عباس صوفی بیان کرد: در دوره‌های قبلی هرچه موجب گسترش فرهنگ خوب دفاع مقدس می‌شود، انجام شده و در دوره جدید هم با راه‌اندازی کمیته گسترش فرهنگ جهاد و شهادت با هدف استفاده از نظرات پیشکسوتان جهاد و شهادت برای ارتقاء فضای فرهنگی شهر انجام شده است.

وی با بیان اینکه شهدای استان همدان به فرموده رهبر معظم انقلاب جزء برجسته‌ترین‌ها هستند، افزود: شکل‌گیری همایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) از همدان کلید خورد و شهدای فرهنگی بنام چون شهید خوش‌لفظ و افرادی که در حوزه ماندگاری فرهنگ دفاع مقدس تلاش می‌کنند مانند سردار حمید حسام اهل همدان هستند.

صوفی بیان کرد: استان همدان در حوزه ارتقاء فرهنگ دفاع مقدس پیشتاز بوده و باید این شاخصه افتخار را با هم‌افزایی حفظ کرده و شاهد رونق فضای فرهنگی جهاد و شهادت در جامعه باشیم.

قدرت آمریکا به کف روی آب تبدیل شده است

محمد باقر هم قالیباف با اشاره به مذاکرات 5+1 با ایران گفت: اینکه این کشورها یا آمریکا حاضر شده مذاکراتی با ایران داشته باشد که تعداد آن بیش از مذاکراتی است که برای جنگ جهانی بوده ناشی از قدرت دیپلماسی ما نیست بلکه از قدرت خون شهدا و حماسه‌آفرینی مظلومانه ایثارگران و رزمندگان است.

وی تصریح کرد: این‌ها هستند که هژمونی آمریکا را در منطقه غرب آسیا به کف روی آب تبدیل کردند و قدرت دیپلماسی ما نتیجه مجاهدت رزمندگان و ایثارگران وگرنه این قدرت‌های ظالم و مستکبر هرگز حاضر نیستند با کسی سخن بگویند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: در بخش‌های اقتصادی هم معتقدیم افرادی موفق می‌شوند که در این عرصه تلاش مجاهدانه داشته باشند و بدون شک اگر به سنت‌های الهی باور و به مردم، اعتقاد داشته باشیم در عرصه اقتصادی موفق می‌شویم.

وی با تاکید بر استفاده از جوانان در حوزه مدیریت افزود: برای برطرف شدن مشکلات باید هرچه می‌خواهیم از خداوند بزرگ بخواهیم و برای پیشرفت کشور هرچه در توان داریم، انجام دهیم مانند دوران دفاع مقدس که هرچه داشتیم در طبق اخلاص گذاشته و بقیه کار را به او سپرده و به او توکل می‌کردیم و پیروز شدیم.

به گزارش تسنیم، در این آیین از خانواده سردار شهید "علی خوش لفظ" راوی کتاب "وقتی مهتاب گم شد" و شهید "احمد شوهانی" که چندی پیش در درگیری با داعش در منطقه غرب کشور به شهادت رسیده بود و جمعی از ایثارگران با اهدای تندیس و لوح سپاس قدردانی شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه