شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[23 / 4 / 1399] راز سنگ‌نوشته مزار شهید نیلچیان چیست؟
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «لبخند من انتقام است»؛
[23 / 4 / 1399] تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در کشور؛
[22 / 4 / 1399] معرفی کتاب «حاج قاسم خلبان»؛

 

کدخبر: 61621
تاریخ انتشار: 19 مهر 1397 _11:25:30
پدر کوچکترین حادثه تروریستی اهواز: محمد طاها پس از ۲ روز پاسخ لبیک یا حسین(ع) خود راگرفت

پدر شهید محمد طاها اقدامی کوچکترین شهید حادثه تروریستی اهواز گفت: محمد طاها در شب عاشورا با لباس علی‌اصغر بر تن لبیک بر حسین(ع) سر داد و تنها ۲ روز پس از آن جواب لبیک خود را گرفت و به شهادت رسید.

 

تا شهدا؛ دیدار اربعینی‌ها شامگاه چهارشنبه با حضور حجت‌الاسلام احمد پناهیان، کربلایی رضا نریمانی، خانواده شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و عموم مردم شهر شهید پرور اصفهان در خیمه گلستان شهدای استان اصفهان برگزار شد.

در این برنامه که در ابتدا با تلاوت زیارت عاشورا نورانی شد پدر شهید 4 ساله قربانی حادثه تروریستی اهواز، شهید طاها اقدامی نیز حضور داشت که مدتی را در میان جمعیت حاضر در خیمه گلستان شهدای استان اصفهان گذراند و به خاطرات روز حادثه تروریستی اهواز پرداخت.

عاشورایی دیگر در حادثه تروریستی اهواز

سعدالله اقدامی، پدر مخمد طاها در دیدار اربعینی‌ها با اشاره به روز حادثه تروریستی اهواز اظهار داشت: تنها 2 روز پس از عاشورای حسینی، عاشورای دیگری در اهواز بر پا شد که در آن عده‌ای انسان‌ منفور زنان و کودکان بی‌دفاع را از پشت هدف گلوله‌های خود قرار دادند.

وی افزود: از خود شروع می‌کنم، در آن میان طفلی 4 ساله در آغوش و دختری در کنار مادرش مشغول تماشای رژه نیروهای مسلح بودند که به ناحق از پشت به رگبار بسته شدند.

طاها پاسخ لبیک بر حسین خود را دریافت کرد

پدر شهید طاها اقدامی پیرامون چگونگی زخمی شدن فرزندش تصریح کرد: پس از تیراندازی مادر طاها برای حمایت از وی بر روی او دراز کشید، گلوله‌ای از یک سو از پاهای مادر عبور کرد و به پهلوی طاها برخورد و گلوله‌ای دیگر نیز بر پاهای ناتوان خودش اصابت کرد.

وی ادامه داد: طاها در شب عاشورا با لباس علی‌اصغر بر تن لبیک بر حسین (ع) سر داد و این در حالی است که تنها 2 روز پس از آن جواب خود را گرفت و به شهادت رسید. زمان مشاهده پیکر طاها، بر پیکر بی‌جان و سوراخ شده وی با اشک بوسه‌ای زدم.

از وحدت میان شیعیان ایران و عراق تا حذف ویزای اربعین

محمد صافی، دبیر کارگروه اربعین نیز پیرامون وحدت میان شیعیان ایران و عراق بیان کرد: امام حسین(ع) هدفی مشترک میان شیعیان ایران و عراق است که این امر نیز سبب وحدت بیشتر شیعیان ایران و عراق می‌شود، در نتیجه به حق است که ویزای اربعین حسینی به منظور وحدت بیشتر حذف شود که این امر در دست پیگیری قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی اتاق‌های فکری در راستای خدشه‌دار کردن وحدت میان شیعیان ایران و عراق وجود دارد که در این راستا از موکب‌داران تقاضا داریم با برنامه‌های خود به تثبیت این وحدت کمک‌رسانی‌های لازم را انجام دهند.

ابزار هدایت به بالای صفحه