شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[7 / 3 / 1399] رئیس بنیاد خوروبیابانک؛
[7 / 3 / 1399] مروری بر وصیت‌نامه سرباز حقیقت، حاج قاسم سلیمانی؛
[7 / 3 / 1399] با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدا؛

 

کدخبر: 61599
تاریخ انتشار: 18 مهر 1397 _11:34:00
برگزاری یادواره شهید آبروی محله در تیران

به همت حوزه مقاومت بسیج 5 امام محمدباقر (ع) یادواره شهید آبروی محله بیاد شهید حیدر دادخواه در شهر تیران برگزار شد.

 

تا شهدا؛ به همت حوزه مقاومت بسیج 5 امام محمدباقر (ع) یادواره شهید آبروی محله بیاد شهید حیدر دادخواه در شهر تیران برگزار شد.

شهید حیدر دادخواه در سال 1337 در تیران دیده به جهان گشود و به برکت آشنایی با کلام خدا و توجه به اهل بیت از کودکی در مسجد محل رشد کرده و در نوجوانی به عنوان مربی و معلم قرآن ، مشغول تدریس کلام وحی و احکام و اخلاق شد.

وی بارها در روزهای سخت قبل از انقلاب برای آوردن اعلامیه ها و نوارهای امام (ره) از اصفهان و نجف آباد، تا پای جان رفته بود! او در آن روزها برای پخش اعلامیه ها با دوستانش در قالب گروه های کوه نوردی و فوتبال و ورزش فعالیت کرده بود و با شرکت در تظاهرات ها خطرهای فراوانی را به جان خریده بود ؛ همچنین به جرم تشکیل کلاس قرآن و تفسیر در مسجد و خانه، بارها کتک خورده و مجروح شده بود!

او بعد از انقلاب با جهاد سازندگی به کوهپایه و روستاهای دورافتاده رفته و در ساختمان سازی و کشاورزی و امور فرهنگی شرکت می کرد .

سرانجام در عملیات محرم در حالی که عهده دار مسئولیت تبلیغات گردان و فرمانده دسته گردان امام حسین (ع) بود در تاریخ 12/8/1361 در منطقه موسیان به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

ابزار هدایت به بالای صفحه