شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 11 / 1397] با حضور مردم قدرشناس قم؛
[27 / 11 / 1397] شهید احمدی؛
[27 / 11 / 1397] مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان؛

 

کدخبر: 59936
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1397 _12:42:50
مناجات شهید شیخ‌شعاعی در آب اروند به هزاران سال عبادت می‌ارزد

فرمانده نیروی قدس سپاه با اشاره به مناجات شهید غواص «محمد شیخ‌شعاعی» در هنگامه عملیات گفت: اگر در عالم خلقت جستجو کنید، کمتر عارفی مانند این شهید، در آب مناجات انجام داده است و این الله اکبر و لا الا اله الله به هزاران سال عبادت می‌ارزد.

به گزارش تا شهدا؛ سردار سرلشکر «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه در سومین سالگرد روحانی شهید حجت‌الاسلام «محمدشیخ‌شعاعی» و 175 شهید غواص که پنجشنبه شب (18 مردادماه) در بیت‌الزهرای کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز سالگرد شهادت شهید حججی نیز هست، اظهار داشت: امشب در واقع شهید شیخ‌شعاعی میزبان واقعی این مراسم و همچنین میزبان شهید حججی است.

وی افزود: نام و یاد شهدا برای همیشه جاودان شده است و شهیدان این راه در مقابل ظلم چه داعش و یا صدام و حامیان آنها ایستادگی کردند.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: شهید شیخ شعاعی چند خصوصیت خیلی مهم داشت که بعضی از این خصوصیات در بین شهدا عمومیت دارد و برخی از آنها مخصوص این شهید است؛ البته در بین شهدای جنگ که به مرتبه باعظمت شهادت نائل آمدند، این خصوصیات مترتب است.

سرلشکر سلیمانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص گفت: در دوران دفاع مقدس تنها در چند عملیات تجربه خط‌شکنی غواص را داشتیم که اولین تجربه غواصی و عبور از رودخانه اروند، عملیات والفجر 8 بود و طبیعتا عبور از این رودخانه وحشی و با هیبت، بر روی رزمندگان و غواصان باید اثر خاص همراه با ترس را می‌گذاشت.

وی با اشاره به اینکه در عملیات والفجر 8 دشمن غافلگیر شد و حتی زمانی که رزمندگان ما به ساحل رسیدند، دشمن متوجه حضور آنها نشده بود، افزود: در عملیات دوم که حضور غواصان پررنگ‌تر از عملیات والفجر 8 بود، قبل از ورود غواص‌ها به آب، عملیات لو رفت.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت: دشمن در این عملیات تپه های بلندی در میان نخلستان‌ها درست کرده و از بالای آن کاملاً مشرف بر ساحل رودخانه بود و در حالی که عرض رودخانه کم بود، دشمن آتش حجیمی را با دقت بالا روی نیروهای ما می ریخت و بسیاری از غواصان در ساحل و قبل از ورود به آب شهید شدند.

سردار سلیمانی ادامه داد: شرایطی به وجود آمده بود که ما نگران و مضطرب بودیم؛ اما رزمندگان با شوخی و مزاح با یکدیگر صحبت می کردند و من هنگامی که در پشت بی‌سیم صدای همراه با متانت و آرامش فرمانده گردان «حاج احمد امینی» را در حالی که با دشمن فاصله ای حدود 10 یا 15 متر داشت، شنیدم، بارقه‌ امید در من زنده شد.

وی بیان کرد: ما این حرکت یعنی آرامش در میان آتش را نمی‌توانیم جسارت و شجاعت بنامیم، بلکه باید آن را ایمان ابراهیم‌وار بدانیم؛ همان‌گونه که حضرت ابراهیم اطمینان داشت که آتش بر وی اثر نمی گذارد، رزمندگان ما اطمینان داشتند و ترس به خود راه نمی دادند.

این مقام ارشد نظامی افزود: در آن لحظات از داخل آب صدای الله اکبر، یا زهرا (س) و یا حسین (ع) به گوش می رسید و در حقیقت در میان آب سلاح نبود، بلکه صدا بود؛ یعنی صدای گلوله ای نمی آمد و صدای استغاثه و مناجات به گوش می رسید.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه اگر در عالم خلقت جستجو کنید کمتر عارفی مانند شهید شیخ شعاعی در آب مناجات انجام داده است و ارزش مناجات در آب بسیار بالاست و این الله اکبر و لا الا اله الله به هزاران سال عبادت می ارزد.

وی افزود: این صدایی معمولی نبود، بلکه صدای مقاومت و ایمان و بیان اعتقادات بود و اگر همه توان علمی، عرفانی و اعتقادی را به کار بگیریم، نمی توان روی آن ارزش‌گذاری کرد.

سرلشکر سلیمانی تصریح کرد: شهید شیخ شعاعی سنبل دین حقیقی و حقیقت دین، روحانیت انقلابی و مجاهد، معنویت، رشادت، جهاد و ایستادگی بود و این شهید عزیز افتخار ابدی ما خواهد بود.

ابزار هدایت به بالای صفحه