شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1397] شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[29 / 5 / 1397] به روایت آزاده سردار سعید فرجیان‌زاده؛
[29 / 5 / 1397] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی؛

 

کدخبر: 59913
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1397 _11:33:26
گلچینی از وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ

در وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ آمده است: «به تمام برادران و خواهران مسلمان توصیه دارم که این جنگ یک امتحان است تا کفر و اسلام از هم جدا شود و منافق و مؤمن مشخص گردد، از خلقت آدم تا به حال دین خدا دشمنانی داشته و همه هلاک شده‌اند و آثاری از آن‌ها نیست ولی دین اسلام و قرآن‌ همین هست و خواهد بود و ما باید به فکر عمل خویش باشیم چراکه کوله‌بار ما همان عملمان است».

تا شهدا؛ شهید علی‌عباس چاچ در ۱۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۳۹ در شهرستان خرم‌آباد از پدری به‌نام علی‌پناه و مادری به‌نام خاور متولد شد، تحصیلاتش را تا پایان دوره راهنمایی ادامه داد و به شغل ازاد روی آورد و در ۱۵ فروردین‌ماه سال ۶۵ در سلیمانیه عراق به شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای شهر خرم‌آباد به خاک سپرده شد.
در گلچینی از وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ می‎خوانیم: «خدایا! ما را در این راه موفق بدار و ما را به هر راهی که صلاح و خیر خودت در آن باشد راهنمایی کن.ما باید به فکر عمل خویش باشیم تا خود را از گمراهی و هلاکت نجات دهیم و این دنیا ماندنی نیست، کوله‌بار ما همان عملمان است.از همه خانواده‌ام می‌خواهم که پیرو قرآن و اسلام و امام باشند».

متن کامل وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ

در وصیت‌نامه شهید علی‌عباس چاچ آمده است: «پروردگارا! ای خداوند بزرگ، ای خدای همه جهان و همه موجودات روی زمین، تو ما را به جهاد در راه خودت که راه حق و حقیقت است دعوت نموده‌ای و ما به دعوت شما لبیک گفته و در راه تو قدم برداشته‌ایم.خدایا! ما را در این راه موفق بدار و ما را به راهی که صلاح و خیر خودت در آن باشد راهنمایی کن.ای خدای رحمان و رحیم! به حق بندگان صالح و مقربان درگاهت این بنده ناچیزت را ببخش و بیامرز! ای خدای بزرگ! از کردارهای زشتم به تو پناه می‎برم.خدایا! از گناهان همه ما درگذر.
سلام و درود به پیشگاه مقدس رهبر عالیقدر! این حسین زمان، امام خمینی و سلام بر کسانی‎که مخلصانه در راه خدا قدم برمی‌دارند.این بنده ضعیف علی‌عباس چاچ که خداوند مرا کمک کرده و این سعادت را نصیب بنده نموده که در بین برادران رزمنده باشم، خیلی خدا را شکر می‌کنم که در همچنین زمانی قرار گرفته‌ام و چنین فرصتی را پیدا کرده‌ام که در بین برادران رزمنده باشم تا شاید لطف خداوند شامل حال اینجانب شود.
به تمام برادران و خواهران مسلمان توصیه دارم که این جنگ یک امتحان است تا کفر و اسلام از هم جدا شود و منافق و مؤمن مشخص گردد و این‌کار شغل همه پیامبران و امامان ما بوده و از خلقت آدم تا به حال دین خدا دشمنانی داشته و همه هلاک شده‌اند و آثاری از آن‌ها نیست ولی دین اسلام و قرآن‌کریم همین هست و خواهد بود و ما باید به فکر عمل خویش باشیم تا خود را از گمراهی و هلاکت نجات دهیم و این دنیا ماندنی نیست، کوله‌بار ما همان عملمان است.
از همه برادران و خواهران حلالیت می‎طلبم و مخصوصاً از پدر و مادر و از همسرم می‌خواهم که هر چه زحمت کشیده و هرچه آزار از بنده دیده مرا حلال کنند و از همه خانواده‌ام می‎خواهم که پیرو قرآن و اسلام و امام باشند.در ضمن ۱۱۰۰ تومان به محمد شاهرخی بدهکارم و بقیه بدهکاری‌ها را هم که خودتان می‎دانید بپردازید و از همه شما طلب مغفرت می‌نمایم».

ابزار هدایت به بالای صفحه