شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 11 / 1397] با حضور مردم قدرشناس قم؛
[27 / 11 / 1397] شهید احمدی؛
[27 / 11 / 1397] مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان؛

 

کدخبر: 58269
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1397 _18:33:50
اوج فرهنگ ایثار و شهادت در دوران دفاع مقدس بود

«اسماعیل تبادار» استاندار فارس با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس شاهد اوج فرهنگ ایثار و شهادت بودیم، گفت: ایثار و شهادت بالاترین زمینه فرهنگی در اجتماع است که برای رسیدن به آن باید تمامی افراد جامعه و دستگاه های مختلف هماهنگ و متحد حرکت کنند.

تا شهدا؛ «اسماعیل تبادار» ظهر امروز  چهارشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس که با حضور اعضاء و مشاور امور ایثارگران وزیر کشور در شیراز برگزار شد، با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دیروز، امروز و فردای جامعه است، گفت: فرهنگ به تنهایی مقوله ای دارد که اندازه هر جامعه و منطقه ای از فرهنگ آن مشخص است هرچه در جامعه دیده شود همان خصوصیت نشان از جایگاه فرهنگی آن سرزمین است.

استاندار فارس اظهار داشت: ایثار و در اوج آن شهادت بالاترین زمینه فرهنگی برای اجتماع است، که نمونه آن در ایام محرم قابل مشاهده است که چگونه فرهنگ عاشورایی در جامعه وجود دارد.

تبادار افزود: در دوران دفاع مقدس شاهد اوج فرهنگ ایثار و شهادت بودیم زیرا جوانان ما در مقابل کشورهای مختلف ایستادند و مردم نیز حمایت می کردند.

وی تصریح کرد: امروز هم به این فضا نیازمند هستیم اما باید تمام دستگاه های فرهنگی متحد شوند و شاهد پراکنده کاری نباشیم، کارکرد فرهنگی باید به سطح جامعه و منازل برود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه هر کس به اندازه خود کار درست انجام دهد، گفت: زمانیکه همه کارهای خودشان را درست انجام دهند اثر آن در جامعه مشخص می شود و باید شاهد عمل و اجرایی شدن سخنان باشیم.

ابزار هدایت به بالای صفحه