شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1397] شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[29 / 5 / 1397] به روایت آزاده سردار سعید فرجیان‌زاده؛
[29 / 5 / 1397] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی؛

 

کدخبر: 58149
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1397 _12:47:45
برگزاری بزرگداشت شهید چمران در سراسر کشور

مسوول برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد «شهید چمران» گفت: مراسم بزرگداشت شهید چمران چهارشنبه 30 خرداد ماه در تالار اندیشه حوزه هنری ساعت 18 برگزار خواهد شد.

به گزارش تا شهدا؛ نشست خبری ویژه برنامه‌های سی و هفتمین سالگرد شهادت مصطفی چمران امروز ۲۷ خرداد ماه در بنیاد شهید چمران برگزار شد.

مهدی چمران مسوول برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد «شهید چمران» در این نشست با بیان اینکه شهدا عامل وحدت در کشور هستند، اظهار داشت: انسجام، وحدت ملی و همدلی رمز موفقیت در شرایطی است که دشمن سعی دارد با فشار و تحریم ملت ایران را به ستوه آورده تا در مقابل آن‌ها سر تعظیم فرود آوریم، است.

وی افزود: رزمندگان برای دفاع از انقلاب و حفاظت از کیان کشور، از جان و هر آنچه که به آن دلبستگی داشتند، گذشتند. زنده نگه داشتن یاد شهدا که امام راحل و رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید کرده‌اند، وظیفه ما است.

چمران در توصیف برادرش روایت کرد: شهید چمران یک عالم، دانشمند، هنرمند، جهادگر و چریک بود. وی همه چیز را از دریچه علمی می‌نگریست. رشادت‌ها و فعالیت‌های مصطفی در لبنان، پاوه، سوسنگرد، کردستان و ... زبان زد است. وی دانه‌های مقاومت امروز را طی سال‌های 49 تا 57 در لبنان و خاورمیانه رقم زد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شهید چمران پیشنهاد ایجاد یک لشکر 10 هزار نفری را داد. پیش از ایجاد بسیج مستضعفین یک گروه آموزش داده شدند که بعدها این افراد به عضویت ستاد جنگ‌های نامنظم درآمدند.

وی در تشریح برنامه‌های بزرگداشت شهید چمران، عنوان کرد: چهارشنبه 30 خرداد ماه مراسم بزرگداشتی در تالار اندیشه حوزه هنری ساعت 18 برگزار خواهد شد.

چمران با بیان این که در دانشگاه و مساجد شهرهای مختلف نیز مراسم بزرگداشتی برگزار می‌شود، افزود: دوشنبه 28 خرداد ماه در دانشگاه فنی اراک، سه شنبه 29 خرداد ماه در دانشگاه تهران، پنج شنبه 31 در دهلاویه، جمعه یک تیر ماه در حاشیه نماز جمعه، شنبه 2 تیر ماه دانشگاه تربت جام در خراسان رضوی و همچنین حرم مطهر ویژه برنامه بزرگداشت شهید چمران برگزار می‌شود. شناختن روحیه مقاومت از جمله اهداف ویژه برنامه‌های بزرگداشت شهید چمران است.

مسوول برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد «شهید چمران» ادامه داد: از آنجایی که شهید چمران به زیارت کمیل علاقه ویژه ای داشت، روز جمعه 31 خرداد ماه زیارت کمیل بر مزار این شهید بزرگوار قرائت خواهد شد.

برادر شهید چمران در پایان گفت: اگر شهدا را خوب بشناسیم و خوب معرفی کنیم، الگوی جوانان هنرپیشه‌گان خارجی نمی‌شوند./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه