شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 11 / 1397] با حضور مردم قدرشناس قم؛
[27 / 11 / 1397] شهید احمدی؛
[27 / 11 / 1397] مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان؛

 

کدخبر: 58127
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1397 _15:41:31
شهادت یاران موتلفه در سال 44 آغازی بر راه جهاد و شهادت بود

حزب موتلفه اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد شهادت 4 عضو این حزب تاکید کرد: شهادت یاران موتلفه در سال 44 آغازی بر راه جهاد و شهادت بود.

تا شهدا؛ حزب موتلفه‌اسلامی به مناسبت سالگرد شهادت عاملین ترور انقلابی حسنعلی منصور، بیانیه‌ای منتشر کرد که متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم
مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ

26 خرداد یادآور روز شهادت چهار برادر از براداران موتلفه‌اسلامی است که در برابر توطئه براندازی اسلام از ایران توسط آمریکای ضد‌اسلام و ضد‌انسانیت با رهبری امام‌خمینی به پا خاسته و در ماجرای کاپیتولاسیون ننگین آمریکایی با حکم مرجعیت، منصور مزدور آمریکا را به مجازات رسانده‌اند و در نتیجه خدای متعال به آنها انعام شهادت را پاداش داده است.

با آغاز انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی، آمریکا و انگلیس و صهیونیسم در میان ناباوری‌ها، استواری راست قامتان جاویدان تاریخ را درک کردند. قدرت و توانمندی با شکوه اسلام ناب محمدی را فهمیدند، نیروی عظیم مردم را شناختند و برخلاف خیالات خام غربی‌ها قبل از آغاز انقلاب ناگهان طوفان امواج ملت به پا خاسته ایران آنها را فرا گرفت و اسلام و رهبراسلامی آن عزت و شکوه جاودانه یافت.

کشتار مهیب فیضیه و قتل عام 15 خرداد و تهدیدها و اشغال قم و تخریب آن هیچ اثری در مردم جز استحکام مقاومت نداشت.

به ناچار متوسل به کاپیتولاسیون نظامی آمریکا شدند تا با مصونیت مستشاران و دستیاران آنها و خدمتکاران، هر جنایت و خیانتی را بتوانند اجرا کنند و از پیگیری قضایی و دستگیری مصون بمانند و چون امام خمینی در 4 آبان 43 این خیانت پنهانی را آشکار کرد و آن را شرح داد و موتلفه در یک شب در تهران و برخی شهرهای مهم بیانیه امام را به خانه‌ها و مغازه‌ها ریخت و به مردم آگاهی کامل داد. رژیم نیز امام را در 13 آبان به ترکیه تبعید کرد و منصور به هتاکی به مرجعیت و روحانیت رو آورد.

یاران موتلفه اسلامی در آن شب‌های ظلمانی چون ستارگانی درخشان فضا را نورانی ساختند. منصور را با حکم آیت‌اللّه العظمی میلانی به درک فرستادند و ابهت و رعبی که رژیم پدید آورده بود را درهم شکستند و کاپیتولاسیون آمریکایی شاه را باطل کردند و جهاد مسلحانه آنها، راه را برای نبرد مسلحانه با رژیم بیرحم و سفاک شاه بازکرد.

رژیم طبق دستور آمریکا و سایر اربابانش، بیدادگاه یاران موتلفه را سریع و غیرعلنی آغاز کرد ولی شجاعت و صراحت آن مردان راست قامت تاریخ ضربات سنگینی را بر روحیه و موقعیت رژیم مزدور وارد آورد و به گفته شهید محمد بخارایی که گفت: من اولین گلوله را به سینه دشمن رها کردم یعنی که ای جوانان مسلمان به پیش.

شهادت این یاران آغازی بر راه جهاد و شهادت بود. راهی که در سالهای 56 و 57 و در دوران دفاع مقدس و امروز مدافعین حرم و سایر رزمندگان اسلام در کشورهای اسلامی با عزت و افتخار طی می‌کنند.

موتلفه‌اسلامی یاد و خاطره آن شهدا را گرامی می‌دارد و برای آنها و امام شهدا طلب علو درجات کرده و با خون پاک آنها پیمان خویش را تجدید می‌کند که همچنان استوار و محکم در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و خط ولایت و امامت و در راه ایجاد دولت کریمه و جامعه نمونه اسلامی فعال باشد./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه