شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[27 / 5 / 1397] شهید حسین امینی امشی؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده رجبعلی گلوند؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده محمدعلی نعیمی‌نژاد؛
[27 / 5 / 1397] به روایت آزاده همدانی؛
[28 / 5 / 1397] به روایت روحانی آزاده علی علیدوست؛
[27 / 5 / 1397] شهیدعطاءالله اسلامی گیسکی؛
[27 / 5 / 1397] مدیر کل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان لرستان؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[28 / 5 / 1397] برگی از زندگی‌نامه معلم شهید «عبدالرسول قادریان»؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) مطرح کرد؛
[27 / 5 / 1397] فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ لرستان؛

 

کدخبر: 58024
تاریخ انتشار: 22 خرداد 1397 _12:29:08
تکالیف ما در پیشگاه خداوند برگرفته از سیره و راه شهداست

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: ما در پیشگاه خداوند متعال دارای تكالیفی هستیم كه این تكالیف برگرفته از سیره و راه شهداست، شهدایی كه بر اثر عبادت و بندگی و توسل به خدا آنچنان به خدا نزدیک شده بودند كه امورات دنیایی و پست و مقام‌های زودگذر برایشان هیچ اهمیتی نداشت.

به گزارش تا شهدا؛ سردار «علی محمد اكبری» فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) در جمع بسیجیان، رزمندگان و ایثارگران روستای شیخ شبان با اشاره به فداکاری و از خودگذشتگی‌های شهدا اظهار داشت: ما در پیشگاه خداوند متعال دارای تكالیفی هستیم كه این تكالیف برگرفته از سیره و راه شهداست، شهدایی كه بر اثر عبادت و بندگی و توسل به خدا آنچنان به خدا نزدیک شده بودند كه امورات دنیایی و پست و مقام‌های زودگذر برایشان هیچ اهمیتی نداشت و برخی از این شهدای عزیز حتی مكان و زمان شهادت خود را نیز می دانستند.

فرمانده سپاه قمربنی هاشم (ع) با اشاره به برگزاری چهارمین یاواره شهدای روستای شیخ شبان در آینده نزدیک، افزود: یادواره‌های شهدا كه به همت خانواده‌های معظم شهیدان و ایثارگران و بسیجیان در اقصی نقاط كشور برگزار می‌شود باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود كه روح معنویت و ولایتمداری شهدا را در شهرهای محل برگزاری و منطقه و حتی استان تقویت كند و اثرات فرهنگی آن بر روی جامعه و مخصوصاً جوانان ادامه دار و پایدار باشد.

اكبری ابراز داشت: روستای نمونه ایثارگری شیخ شبان از افتخارات شهرستان بن و استان چهارمحال و بختیاری است و به همین جهت باید یادواره شهدای این روستا در سطح بالایی برگزار شود.

وی ادامه داد: یادواره 84 شهید گرانقدر این روستا می‌تواند اثر‌گذاری فرهنگی بسیار خوبی در سطح شهرستان و حتی استان داشته باشد، همان‌گونه كه سومین یادواره شهدای این روستا با حضور مسئول دفتر مقام معظم رهبری اثرات بسیار خوبی در استان داشت و باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شد.

سردار اکبری اضافه کرد: شهدا نیازی به برگزاری یادواره از سوی ما ندارند؛ بلكه ما هستیم كه برای قطع نشدن ارتباطمان با شهدا و طلب كمک و یاری از آنها در مسیر دشوار مبارزه با استكبار جهانی در جنگ نرم به آنها نیازمندیم./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه