شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[25 / 7 / 1397] همراه با شهدا؛
[25 / 7 / 1397] فردا و پس فردا؛
[26 / 7 / 1397] همراه با شهدا؛
[25 / 7 / 1397] روایت شیدایی شهید حمید سیاهکالی؛
[26 / 7 / 1397] سردار مرتضی قربانی در یادواره ۱۰ شهید روستای اس ...
[25 / 7 / 1397] دبیر شورای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار استان:
[25 / 7 / 1397] عروج پدری آسمانی در همدان؛
کدخبر: 57165
تاریخ انتشار: 26 ارديبهشت 1397 _17:54:43
یادواره‌های شهدا نسل جوان را با فرهنگ شهدا و ایثارگران آشنا می‌کند

«جعفر همتی» گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا قطعاً گامی مؤثر برای آشنایی جوانان با فداکاری‌های شهدا، ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

به گزارش تا شهدا؛ «جعفر همتی» مشاور عالی استاندار کرمانشاه در یادواره ۱۱ شهید فرهنگی و دانش‌آموز شهرستان «صحنه»، با اشاره به تأکیدات رهبری معظم انقلاب مبنی بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: برگزاری این یادواره‌ها قطعاً می‌تواند در یادآوری خاطرات ماندگار و افتخارآمیز هشت سال دفاع مقدس به جامعه و به‌ویژه نسل آینده‌ساز این کشور، گامی مؤثر برداشته و جوانان را با فداکاری‌های شهدا، ایثارگران و رزمندگان آن دوران آشنا کند.

مشاور عالی استاندار کرمانشاه افزود: در دوران دفاع مقدس جوانان غیرتمند این مرز و بوم باغیرتی دینی و با دست‌خالی در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادگی کرده و با ایثار و فداکاری‌های به‌یادماندنی از نظام و کشور دفاع کردند.

همت با بیان این مطلب که جوانانی مانند حججی‌ها با گذشتن از جان خود، در راه دفاع از اهل‌بیت (ع) خون خود را فدای دین کردند، خاطرنشان کرد: نسل جوان امروز باید با فرهنگ غنی ایثار و شهادت و با سیره شهدا آشنا شده و ادامه‌دهنده راه شهدا باشند.

در پایان این مراسم از خانواده‌های ۲ شهید فرهنگی و ۹ شهید دانش‌آموز شهرستان «صحنه» تجلیل به‌عمل آمد.

خاطذنشان می‌شود، شهرستان «صحنه» ۲۸۶ شهید والامقام را در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی تقدیم آرمان‌های انقلاب و کشور کرده است.

ابزار هدایت به بالای صفحه