شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

[29 / 5 / 1397] شهید مدافع حرم مصطفی نبی‌لو؛
[29 / 5 / 1397] نامه دانش‌آموز نهضت سوادآموزی به امام خمینی (ره)؛
[29 / 5 / 1397] به روایت آزاده سردار سعید فرجیان‌زاده؛
[29 / 5 / 1397] مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی؛

 

کدخبر: 57156
تاریخ انتشار: 26 ارديبهشت 1397 _14:09:15
جمع آوری 46 دقیقه سند صوتی از شهید علی محمد امیری

معاون پژوهش واسناد اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان گفت: 46 دقیقه سند صوتی از شهید «علی محمد امیری» از فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس را جمع آوری کرده‌ایم.

به گزارش تا شهدا؛ «حداد فرهادی» معاون پژوهش و اسناد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان  لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع پرس از خرم آباد اظهار داشت: روش گردآوری دانشنامه دفاع مقدس با موضوع «شیوه نامه» برای ابلاغ به شهرستان ها تدوین شده است.  این شیوه نامه به مرکز تاریخ جامع دانشنامه دفاع مقدس و معاونت اسناد و مدارک ارسال می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات عنوان کرد: تاکنون 3 نشست داخلی با معاونت‌های اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با حضور مدیرکل در زمینه محتواسازی دانشنامه مرکز فرهنگی برگزار شده است.

فرهادی تصریح کرد: جلسه تخصصی پژوهش و اسناد دفاع مقدس در دانشگاه لرستان به منظور تشکیل کمیته و مکاتبه با رئیس دانشگاه لرستان صورت گرفته است.

وی به برگزاری جلسات شورای هماهنگی در شهرستان ها به منظور تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان اشاره کرد و بیان داشت: این جلسات در شهرستان های بروجرد، پلدختر و کوهدشت با حضور مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و مدیران ادارات شهرستان‌ها برگزار شد.

معاون اسناد و پژوهش اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان به گردآوری خاطرات و تاریخ شفاهی فرماندهان و رزمندگان لرستانی در دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: معاونت اسناد وپژوهش در ماه اخیر 46 دقیقه سند صوتی از شهید «علی محمد امیری» از فرماندهان سپاه و 15 دقیقه سند تصویری از فرمانده پیشکسوت آجای استان، امیر «غضنفر آذرفر» را جمع آوری کرده است.

فرهادی گردآوری تاریخ شفاهی و چاپ خاطرات فرماندهان ناجا استان لرستان در دفاع مقدس را یادآور شد و ابراز داشت: تاکنون چندین ساعت مصاحبه با فرماندهان ناجای لرستان در دوران جنگ تحمیلی داشته‌ایم که تقریباً 80 درصد این مصاحبه‌ها پیاده سازی شده‌ اند. همچنین نگارش روزانه کتاب دلیران سرو قامت (عملکرد نیروهای ناجا) استان 60 درصد پیشرفت کار داشته است.

این مسئول با بیان اینکه دوره آموزشی ساماندهی اسناد مرتبط با دفاع مقدس در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: این دوره با هدف حفظ و جلوگیری از مخدوش شدن اسناد، با نظارت معاونت پژوهش اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس برگزار می شود.

معاون اسناد و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان لرستان گفت: موارد آموزشی در این دوره تفکیک، کار برگ نویسی و ساماندهی اسناد است و با پژوهشگران این دوره قرداد 3 ماه منعقد می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌‌های اخیر معاونت اسناد و پژوهش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان متذکر شد: در راستای دفتر تشکل های مردم نهاد، پیگیری واخذ لیست هیئات و کانون های مساجد فعال در زمینه ایثار و شهادت در سطح استان با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان انجام شده است./دفاع پرس

ابزار هدایت به بالای صفحه